Skocz do zawartości

moje 112L


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wpuściłam 4 pandy i 2 ramirezy. co do płci tej dwójki nie jestem pewna, bo są młode, słabo wybarwione.

 

wszystkie "stare" ryby mają porządne, dorosłe rozmiary, a maleństwa, które wpuściłam to ze 4 cm maja ramirezy i kiryski jak paznokieć :shock:

 

czemu karłowate? po prostu chodzi mi o jakieś uzasadnienie ;)

 

jeszcze jakieś sugestie?

może ktoś ma pomysł co to za pielęgnica? ta niebieska to chyba zebra, ale ta szara... nie mam pojęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pretnik karlowaty zamieszkuje głównie strefę powierzchniową do środkowej włącznie. Jest to ryba bardzo spokojna i łagodna, nadająca się do wspólnej hodowli z innymi rybami. Czasami w towarzystwie żwawych .Parametry wody nie są istotne, należy jednak unikać skrajnych odczynów pH i twardości. Jest przepięknie i spokojnie usposobioną rybą z rodziny labiryntowatych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prętnik Karłowaty jest śliczny-moja ulubiona rybka, niestety jej nie mam, bo mam Amerykę:P

Pręgowany jest praktycznie identyczny, tylko wygląd inny. Mi się bardziej podoba karłowaty

a jak wyglądała ta plamka na pyszczku ramirezki? I jak się zachowywała rybka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1chcę oddać pielęgnice, bo ustawiają wszystkie ryby, tylko muszę wiedzieć jak się nazywają :lol:

w tym prosze o pomoc -> pielęgnice oddaj, obojętnie jakie to są

2. oddać 1 czy oba zbrojniki? - możesz oddać 1 tylko, o ile to zbrojnik niebieski. Jeśli inny, to oddaj oba.

3. Na pewno chcę włożyć prętniki. Pręgowane czy karłowate? - karłowate

4. czy 4 kirysy panda stworzą stado z tymi dwoma? - najlepiej żeby były 1 gatunku

5. nad jakimiś stadnymi, sie jeszcze zastanawiam. tobedzie ich z 10 sztuk - może neony Innesa

6. moge dorzucic pare ramirezek? - możesz

 

Proponuję taką obsadę:

 

2x pielęgniczka ramireza

10x neon Innesa

1+3 prętnik karłowaty

8x kirysek

 

Tylko nie wiem jak pielęgniczki z kiryskami- ramirezy mogą przeganiać z dna kirysy- to już zależy od nich. Dlatego kup kirysy jak największe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem. Prętniki to będzie atrakcja główna mojego akwa. W takim razie muszę zamówić w zoologicznym ;)

 

to coś na pyszczku to była taka pomarańczowa narośl jakby z czerwonymi kropkami na niej. Ryba mało pływała, lezała przy dnie tak dziwnie - na piasku spoczywała tylko przednia część brzucha, do płetw brzusznych.

 

chyba zostala mi samica, bo ma czerwonawy brzuszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz może zdjęcia? Bo warto by było wiedzieć, co to za choroba i wiedzieć o niej jakie są objawy, przyczyny i jak leczyć. Może inna rybka też zachorować, skoro np. w wodzie będą bakterie (o ile to choroba bakterii). I przydało by się odkażenie akwarium jakimś odkażalnikiem. Jak ja miałam chore, to odkażałam Błękitem;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...