Skocz do zawartości

Zakładam akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak napisałem w temacie zakładam akwarium będzie to moje drugie akwarium zmieniam, ponieważ moje 40l już jest ciut małe a przydał by się już restart 40, dlatego chcę je powiększyć na 60, teraz kieruje się do was z paroma pytaniami.

 

Czy obsada:

10x neonki

2x gupiki samiczki

1x glonojad zbrojnik

+ jakaś parka ładnych rybek które zbytnio duże nie urosną (to jest pytanie do was ) jakie ?

 

Roślinki:

Tu kieruje się z pytaniem do was które będą ładnie się prezentowały ?

 

Mieszkam blisko sklepu akwarystycznego wiec kupno nie będzie problemem, a pytam się po to aby mieć jakieś info i kupić takie same lub podobne.

 

Sprzęt:

Pompka z deszczownią

Grzałka 50w

Oświetlenie 1X15w ( to bezie chyba za mało jak na dużą obsadę roślinek) na taką liczę

 

Teraz podłożę jakie ono ma być piasek czy żwirek osobiście mi się bardziej podoba piasek, czy żwirek i na to piasek ? nie wiem jak będzie najlepiej dla roślin i cieszyło oko.

 

Teraz woda wiem, że musi odstać przynajmniej 24 godziny aby była gotowa do wlania do akwarium, ale przy zakładaniu nowego aqua gdzieś czytałem ze musi stać woda w zbiorniku przez jakieś 2 tygodnie aby się zalęgły dobre bakterie czy coś, zależy mi na tym aby woda niebyła mętna tylko był efekt krystalicznej wody.( Czy wystarczy wlać z 1L może więcej może mniej ze starego aqua?)

 

I nadym chyba skończę swoje pytania czy jest jakiś nawóz dla roślinek pod podłożę lub jakiś w płynie.

Na pewno wezmę się za zrobienie bimbrowni CO2

 

Wiem, ze pytania są na forum nawet na kilka z nich znalazłem odpowiedź, ale chciałbym abyście mi tez troszkę pomogli wiecie chciałbym to sobie jakoś wszystko poukładać.

 

Z góry Dzięki za wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na Zbrojniki za małe akwarium - jedyne rozwiązanie w tym stylu Otosy.

 

2. Nie tylko pompka i deszczownia ale i filtr. Chyba że pod pojęciem pompka rozumiesz też filtr.

 

3. Oświetlenie za słabe. Do takiego akwa z roślinami najlepiej min 2x15W. I dzięki temu mamy 0.5W/l

 

4. Dla roślin najlepiej specjalne podłoże lub nawóz podżwirowy + żwir.

Piach jest nie najlepszym rozwiązaniem pod rośliny i nie jest polecany do zwykłego baniaka jako główne podłoże.

 

5. Woda musi stać 2tyg i to jest konieczność. Przed pierwszym wlaniem całości nie musi stać 24h tylko podczas podmian. Starej wody jak najwięcej. Najlepiej całość ze starego akwarium + jakiś czas stary filtr.

 

6. Bimbrownia nie ma jakiegokolwiek sensu poniżej 0.5W/l czyli przy samych 15W i nie opłaca się jej wtedy robić. Powyżej 0.5W/l widać różnice.[/size]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę poszukałem i znalazłem

 

Czy obsada do akwa 60L zda egzamin?

 

10x neonki inessa

2x kirysek panda

5x Danio różowe

1x lub 2x Otosy

 

Edit@

Ok reasumując po odpowiedzi niżej kolegi mam pytanie czy dałoby rade

10x neonki inessa

2x otoski

5x kirysek panda

i 2x krewecie red cherry ?

 

A co do Kiryskow to nie lepiej 4x ( dwie parki ? ) Czy kiryski to rybki stadne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...