Skocz do zawartości

[112L] Mała Azja


marceli
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Baniak:

-112L

 

Strona techniczna:

-Filtr JBL e900

-Grzałka elite 200 W

-Termometr rtęciowy

-Manualny wyłącznik czasowy

-napowietrzacz atman at-1500

 

Oświetlenie:

-2x Leuci 18w

-1x Salwinia 15w

 

Technika CO2:

-bimbrownia

 

Nawożenie:

-Planta Gainer makro

-Planta Gainer ferro +

-kulki gliniano-torfowe

 

Planowane dekoracje:

-tło zew. (czarny brystol)

-korzeń

 

Planowane rośliny:

-Lotos tygrysi

-Cryptocoryne species brown

-Java moss

-Blyxa Japonica

-Ludwigia repens

 

 

Planowana obsada:

-Pretnik trójbarwny (harem)

-10x Danio tęczowe

-10x otosek

 

Baniaczek na dzień 21.09.09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja grzałka ma chyba termuregulator, wiec termometr jest zbędny. Mniejsza ilość żwirku po prawej to chyba efekt krzywo zrobionego zdjęcia. Czy mnie oko myli? Fajnie by było jakbyś oprócz planowanej obsady, napisał osadę obecną widzę danio malabarskie i pręgowane. Coś poza nimi jest ? Korzeń robi wrażenie, aczkolwiek w dolnych częściach trochę grubawy ;p myślę że jak odpowiednio zarośnie krzaczorami będzie się jakoś przyzwoicie prezentował ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja grzałka ma chyba termuregulator, wiec termometr jest zbędny.

Z tym się nie zgodzę najlepiej mieć dodatkowo i zapobiegawczo termometr ;)

Czasem termostat przekłamuje/psuje się, albo woda za bardzo nagrzewa się przez oświetlenie. A w lecie podczas upałów termometr to konieczność.

Popsuć się może , racja.. jak z resztą wszystko inne ;] Mimo wszystko jak ma już być to bardziej by pasowało dla niego miejsce na tylnije sciance akwarium ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chodzi ci o komentarz do korzenia, bo to on na razie gra tu główną rolę... Dla mnie jest po prostu odjazdowy! :D Zastanawiam się jak żeś go przygotował do włożenia do akwa (oczywiście nie chodzi mi o teorie bo to wiadomo ;) ) Ja bym go tu widziała ubranego całego w mech (coś takiego jak ahaed miał) a rośliny tylko z tyłu, jako tło. Myślę, że smakowicie się zapowiada! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak łyso ale jest to spowodowane brakiem z tyłu tła mała rada zainwestuj w czarny brystol i będzie git.

Co do korzenia to istny cud miód i orzeszki taki fikuśny jak się rozrośnie na nim mech to istna bajka a na czarnym tle będzie się zajefajnie eksponował.

W ocenie szkolnej daje, 4 dlaczego? 5 dam jak dasz brystol, a 6 jak się wszystko ładnie rozrośnie.

 

A co do obsady proponuje krewetki amano tak z 3-4 może nawet więcej ale do końca nie jestem pewny, krewecie będą miały raj na tym korzeniu gdy obrośnie go mech, pożyteczne tez są ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jak dla mnie to tak :

-do zdjęć myjemy szybę ;p ( widać zacieki )

-masz w miarę dużo światła oraz podajesz co2, a za mało masz na to roślin.Korzeń zaczyna ci już od tego zielenieć.Dosadź na pewien czas coś szybko rosnącego,później to usuniesz.

-nie rób błędu jaki ja kiedyś zrobiłem, zdecyduj się na 2-3 rodzaje roślin na stałe

-masz zdecydowanie za mało mchu, z tych kilku gałązek to będziesz czekał wieki aż się to rozrośnie

-dołóż mchu, daj go jakieś 3-4 gatunki,poszukaj naprawdę dużych porcji

-obwiązując nimi korzeń, pamiętaj aby dwa,trzy odnóża korzenia zostawić gołe(bez mchu)

-mech musisz co jakieś dwa,trzy tygodnie przycinać i dowiązywać go w nowe miejsca na korzeniu

-na żwirze widziałbym jakieś niskie kryptokoryny lub lotosy i nic więcej

-resztę roślin posadź w jednym końcu lub nawet rogu akwarium

-zostaw zbiornik na razie bez tła.Dopiero mając komplet rozrośniętych w miarę roślin,podejmiesz decyzję jakie dasz, teraz jeszcze nie widać jakie tu będzie pasowało

Skoro już sobie pokrzyczałem to teraz cię pochwale, ale nie za dużo, bo ci się w głowie poprzewraca ;p . Korzeń naprawdę bajka i fantastycznie się tutaj komponuje!!! Obsadzenie go mchami to doskonały pomysł !!! Powiem ci tak : jeżeli to akwarium będzie dalej szło w tym kierunku w jakim wystartowało to będziesz mieć naprawdę piękny zbiornik!!! Proszę cię,nie zepsuj tego!!! Weź moje zastrzeżenia pod uwagę i przemyśl je sobie na spokojnie. Pamiętaj o jednym !!! Jak zepsujesz ten baniak, to już w życiu się do ciebie nie odezwę!!!!!!! I co się tak patrzysz ? Sio po ten mech i żyłkę ;p ;) . Pozdrawiam !!

 

ps:pokaż nam na ile ten zbiornik stać!! Wiem,że to dużo pracy jeszcze.Wiem,że tu dużo czasu potrzeba.Dasz radę,wierzę w ciebie !!! Zrób to akwa dla siebie, nie dla nas.Zrób tak abyś sam mógł powiedzieć : o tak, to jest to!!To jest to,do czego właśnie dążyłem!!!Nie patrz na komentarze, to twoje akwarium,tobie ma się podobać!!! Rób jak sam uważasz,jak tobie się podoba!!Wiele komentarzy będzie cię wprowadzać na okrężną drogę.Zmień to, zmień tamto....nie słuchaj tego!! To ty kształtujesz ten wystrój,to ty o nim decydujesz!! Zastanów się na spokojnie co chcesz osiągnąć, usiądź, przemyśl to jeszcze raz,wstań i zrób to!!!A potem pokaż nam jak to wygląda oraz w jakim kierunku zmierzasz.Trzymam mocno kciuki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fajnie to zaczyna wszystko wyglądać, ale muszę się doczepić ;)

 

Fauna

Otocinclus - Ameryka południowa (j.w.)

Flora

Ludwigia repens Ameryka Północna, A. Środkowa

Lilaeopsis brasiliensis - (Brazylia) Ameryka Poł.

no i Podłoże mało azjatyckie ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...