Skocz do zawartości

Akwarium klasyczne / profilowane


Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałam że profilowane mogą pękać. Ale nie wiem czy to prawda. Tzn jednemu znajomemu pojawiło się na tej wybrzuszonej ściance pęknięcie i trzeba było kupować nowe akwa. Ale pojęcia nie mam czy było to związane właśnie z budową. Ja mam proste i jestem bardzo zadowolona;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Kup zwykłe ;) . Zaufaj mi .

 

Wady profilowanego, tak na szybko : zniekształca obraz, ma mniejsza pojemność od faktycznie podawanej, problemy z pokrywą i jej przeróbką(mało miejsca),w razie zarysowania szyby itp, problemy z dostaniem oraz z dopasowaniem nowej...............................

Wady prostego : -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh po pierwsze kup takie jakie Ci się podoba i jakie chcesz ;)

wybór profl-proste ma o wiele mniejsze znaczenie niż np wewnętrzny/kubełek

Ja kupiłem 54l profilowane, takie chciałem i nie żałuje ;)

 

Coś o plusach prostego bo tu tylko minusy widzę

 

Widziałem kiedyś testy, wyszło z nich że profilowane jest wytrzymalsze od prostego.

Szczególnie jak chodzi o przypadkowe uderzenia w szybę.

A zarysować pewnie go nie planujesz ;)

W dobie internetu pokrywę/podkładke kupisz spokojnie odpowiednią, a miejsca na dodatkową świetlówkę nie zabraknie :P

Całe zniekształcenia to delikatne i co ważne równomierne powiększenie, mi akurat to bardzo odpowiada przy obserwacji ryb, niektórym nie odpowiada - kwestia gustu a o nich się nie dyskutuje ;)

 

Z tym że mówię o połowie mniejszym litrażu... powyżej 100l kupiłbym jednak proste ze względu na straty w litrażu, w 54l jest to ok 5l, w większym i wyższym akwa więcej ;) Your choice ;)

 

I lepiej nie kupuj akwarium na allegro... o wiele lepiej pojechać do sklepu, oglądnąć, porównać i kupić. No i mamy wtedy pewność że nikt nie rzucał paczką xP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I lepiej nie kupuj akwarium na allegro... o wiele lepiej pojechać do sklepu, oglądnąć, porównać i kupić. No i mamy wtedy pewność że nikt nie rzucał paczką xP

 

Racja, sam kiedyś pracowałem w magazynie i wiem co się z paczkami dzieje :P

 

W takim razie chyba kupie profilowane tak, jak chciałem :)

 

Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...