Jump to content

Akwarium 112 litrów - napowietrzanie


Recommended Posts

Mam w planach założenie akwarium 112l. Do tego planuje kupić filtr zewnętrzny tetra tec ex 700. W komplecie jest chyba nawet deszczownica i stad tez moje pytanie: Czy korzystać z niej, czy kupić oddzielne napowietrzanie, czy może w ogóle nie będzie ono potrzebne i rośliny same wyprodukują tyle tlenu, że wystarczy dla ryb?

Link to comment
Share on other sites

Może filtr wewnętrzny lub kaskadowy napowietrza wodę, ale zewnętrzny chyba nie za bardzo, bo wąż z wodą z filtra jest zanurzony w akwarium, więc inaczej niż w kaskadowym i wewnętrznym, gdzie woda z filtra spada na wodę z akwarium.

 

I właśnie się zastanawiam, czy same roślinki dadzą radę.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Natomiast moim zdaniem, napowietrzanie deszczownicą to jedno z lepszych rozwiązań. Dobrze ci napowietrzy wodę, dodatkowo zapobiega powstawaniu kożucha bakteryjnego na powierzchni wody. Bez deszczownicy ten filtr zrobi ci małą pralkę w zbiorniku,więc polecam ją założyć. Tetra 700 to dobry pomysł do takiego litrażu. Kubełek zapewni ci filtrację jakiej nie znajdziesz w filtrze wewnętrznym, szczególnie biologiczną. Co do roślin to musiałabyś ich zasadzić naprawdę dużo a i tak nie zapewnią ci aż takiej ilości tlenu. Weź pod uwagę,że rośliny wydzielają go tylko w dzień, więc co w nocy ?

 

Ps: skoro jesteś gotowy na zakup tetry, to zapomnij o wewnętrznych oraz kaskadach :roll: . Swoimi zaletami kubełek bije je na głowę. Oszczędzasz miejsce w akwarium,więcej miejsca na różnego rodzaju wkłady,lepsza filtracja biologiczna .......

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...