Skocz do zawartości

Rybki padaja jak muchy ... prosze o pomoc kogos z Krakowa


xpamer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest ktoś kto ma doświadczenie w akwarystyce i mógł by mi pomoc określić co jest przyczyna padania rybek ?

To jest nowe akwarium, a ja mam średnia wiedzę. Nigdy nie stosowałem żadnych testów ani chemikaliów. Może kto by mi pokazał co z czym sie je. Jakie testy trzeba zakupić i co z nimi robić dalej. I przede wszystkim co później ...

 

W miarę możliwości się odwdzięczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. założone 3 tygodnie temu

2. obsada - 12 neonek (bylo 15), 2 x ramireza, 10 sztuk gupików ( było 15) , 1 pretnik ( były dwa )

3. dwa spore korzenie kupione w sklepie akwarystycznym ( barwią wodę na lekka herbatę ), kamyczki ze żwirowni - wygotowane, trochę rożnych roślin ze zdrowego baniaczka

4. 220 litrów

5. filtr kubełkowy ze sztuczna wata

6. napowietrzanie poprzez deszczownie

7. grzałki 200W oraz 100W z termostatami

 

testerów żadnych nie mam niestety. chwilowy brak zasobów pieniężnych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po jakiś trzech dniach wpuściłem rybki. Pierw gupiki na jakiś tydzień, a później resztę. Woda jest wodociągową. Dałem jakiś uzdatniacz TETRY i tyle.

Żądnych zamków, zameczków, płetwonurków i innych badziewi nie posiadam :)

 

Mam 3 świetlówki po 30W o ile to ważne.. Nie za mało?

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpuściłeś rybki po 3 dniach?? Prawdopodobnie to jest przyczyną ich padania. Akwarium nie dojrzewało wymaganych 2 tyg. więc przwdopodobnie zabijają je skoki azotanów. Rób częste podmianki. Zasadź dużo szybko rosnących roślin typu rogatek, moczarka. To powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest piaskowiec. Kiedyś były w innym akwarium i nic ciekawego się raczej nie działo.

Ale wezmę to pod uwagę i może wymienię na inne. Mam niedaleko rzekę RABA gdzie jest kupa ładnych kamieni.

Nie jestem mocny w tej kwestii, ale piaskowiec nie wyklucza chyba wapiennego spoiwa. Najprosciej sprawdzić polewając kamyczek octem, jeśli się pieni, jest wapno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...