Skocz do zawartości

Ratunku!!! Problem z woda


Kapitan Coock
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Jestem posiadaczem akwarium i bocji (20cm) od 10 lat , poniewaz mialem algi postanowilem wyczyscic akwarium (rybom algi nie przeszkadzaly), wygotowalem i wyszorowalem kamienie muszle etc. Po tych generalnych porzadkach woda zaczela smierdziec i pojawily sie biale (jak lupierz ) zaczalem co drugi dzien zmieniac wode + uzdatniacz do wody wczoral padla mi pirwsza bocja reszta tez nie jest w dobrej kondycji a ja nie wiem co robic szkoda mi to juz sa okazy :?: Moze ktos moze mi pomoc Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wlewam wode z kranu (1x wtygodniu dolewalem) Mieszkam w Wiedniu i tu woda jast najlepsza w Europie (polodowcowa) .Jak wymienialem wode to nie wylaczalem filtra.Dwa tyg, temu wygotowalem te nieszczesne rafy powulkaniczne potem jewyrzucilem bo myslalem ze to od tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha woda nie jest metna tylko strasznie smierdzi i ma lupierz a skaly robia sie oslimaczale

Dwa tygodnie temu wymienilem wszystkie weze i teraz po dwoch tyg. zapchaly sie jakby woskiem ?lupierzem ? pompa sie prawie zatrzymala . nie wiem skad sie bierze ten lupierz

Ryby nie maja plam prszczy ani okaleczen kolory maja ladne ale widac ze sie zle czuja

Kiedys rano przyplywaly do szyby proszaco jedzenie i zaraz potem sie chowaly teraz plywaja jakos tak blednia Nie sa takie ploche jak zawsze

 

EDIT:

 

Robilem reststart lacznie z dezynfekcja filtra i zbiornika dodalem tabletki odnowy biolagicznej . Nie mierzylem wody od 1 roku i moje ryby najlepiej sie ztym czuly im wiecej im "grzebalem " (komputer ustawial mi CO2 PH kwasnosc) rybom ciagle cos dolegalo

 

EDIT:

 

Co am moge jeszcze zrobic? Jakis moze srodek kupic? Co to moze byc ten lupiez?

 

mod:

1. Przeczytaj regulamin.

2. Edytuj posty, nie pisze się jeden pod drugim.

3. Pisz poprawnie, bo błędy robisz okrutne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtra się nie dezynfekuje... bo zabija się bakterie nitrifikacyjne.

Wodę w akwa mam nadzieje że zostawiłeś min 50% starej, patrz wyżej.

Woda z kranu [nawet z lodowca] jeśli pochodzi z wodociągów musi się odstać 24h przed wlaniem do akwa. [chlor, co robi patrz wyżej]

Uzdatniacze to mit.

Jak wymieniłeś całą wodę powinieneś czekać min 2 tyg [nawet z biostarterem] na to aby cykl azotowy znowu się rozruszał.

 

Jeśli cała woda jest "świeża" [a filtr zdezynfekowany] to najprawdopodobniej przeżywasz atak pierwotniaków.

No i w tym wypadku będzie zaraz problem ze zdrowiem i życiem ryb.

Nie przez pierwotniaki ale przez cykl azotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh... no to teraz jesteś w dużej kropce.

Po wymianie całej wody i dezynfekcji filtra cały cykl azotowy umarł...

No i teraz "łupież" to twój najmniejszy problem, jak to pierwotniaki to zniknie sam za pare dni.

 

są dwie opcje:

 

Albo dasz komuś na 2-3 tygodnie ryby na przetrzymanie, a zbiornik sam się odnowi i będzie ok.

 

Albo zostawisz ryby... ale tu jest ryzyko dużo, kup testy na związki azotu, bardzo częste podmiany...nie lej teraz żadnych środków do krystalizacji wody... dużo żywych roślin w wodzie, środki na zbicie azotanów i może jakieś ryby przeżyją...

 

jak nie zareagujesz to w ciągu 14dni stężenie amoniaku [bo cyklu azotowego w tym akwa nie ma] będzie tak duże że najprawdopodobniej wyzabija ryby...

 

lektura:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Cykl_azoto ... _akwariach

http://www.pawiookie.pl/podstawy/cykl-azotowy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...