Skocz do zawartości

Paletki


kamelg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Większość osób mówi że paletki są rybami trudnymi w hodwli nie dla amatorów możecie mi powiedzieć czym różni się trzymanie w akwarium paletek a np. neonów i czym powinno się to akwarium różnić? :roll::roll::roll:

Po pierwsze najważniejsze.

Akwarysta który chce hodować paletki musi być na tyle zdolny potrafi najprostsze znaleźć informacje o nich sam.

 

Po drugie paletki szczególnie w porównaniu z neonami, są ogromne i wymagają dużego zbiornika.

 

Po trzecie są wymagające i bardzo wrażliwe na większość preparatów akwarystycznych i złe parametry. Nie wybaczają błędów początkujących.

 

Po czwarte z tego co się orientuje co jakiś czas należy je odrobaczać. No i specjalna dieta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak...

podstawa to stałe dobre parametry, zbiornik (duży ze 240 l minimum )

 

odrobaczanie jest dość ważnym elementem w hodowli tych rybek

tabletki (dobre) po otrzymaniu recepty od lekarza zakupywałem w aptece

 

wpisz w google "forum miłośników dyskowców" kliknij na pierwsze hasło...

bardzo dużo rzeczy się tam dowiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Paletki są bardzo wrażliwe na parametry wody w szczególności na pH wody nie znoszę skoków pH i są bardzo podatne na choroby

Wiele akwarystów próbowało je trzymać bo o rozmnażaniu nie wspomnę ;) Trudna sztuka początkujący się przejedzie na tych rybach i wyda sporo kasy na ryby a potem straci je tak szybko :( Oczywiście nawet początkujący może zacząć hodować te ryby ale najpierw niech pogada ze specjalistą od tych ryb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Nic trudnego.Najważniejsze trzymać się odpowiedniego PH,regularnej podmiany wody,od czasu do czasu odrobaczywić i będzie OK.Ja do tego się stosuje mam zdrowe Paletki.Dostałam 2 na urodziny rok temu i są na razie w 112l.Większe akwarium nie dlugo będzie zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo o rozmnażaniu nie wspomnę

 

 

 

CO do rozmnażania zdziwiłbyś się właśnie bardzo łatwo je rozmnożyć wystarczy mieć parkę i odpowiednia temp. wody większość akwarystów ma kłopot później bo nie wie co z tymi młodymi zrobić więc nie polecam amatorowi próby rozmnożenia tej ryby. I poza właściwym ph i temp. należy pamiętać o tym że jak się podmienia wodę u paletek to nowo wlana musi być wcześniej odstana bo większość początkujących z paletkami robi na odwrót a potem im szybko zdychają i potem się dziwią dlaczego wszystkie inne ryby żyją tylko nie paletki ponieważ są to ryby wrażliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...