Skocz do zawartości

[54l] Ogólne


lukix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Moje akwarium 54l:

Rybki:

-4 sumiki szkliste

-6 neonów czarnych

-8 neonów Innesa

-2 razbory klinowe

-3 kiryski pandowane

- 2 zbrojniki ok. 8cm (chyba pokelcja pasiasta)

Trochę za dużo mam ryb, ale wygląda na to że czują się dobrze

 

Oświetlenie:

15W, pokrywa obklejona folią aluminiową.

 

Rośliny:

Kabomba - rośnie jak szalona, co tydzień mam o jedną 60 centymetrową kabombę więcej)

mech jawajski

reszty roślin nie znam nazw.

 

Parametry wody:

pH - ok. 7,0

Temperatura - ok. 25 st. C

 

Oto zdjęcia:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Rybek mam niestety za dużo, jak miałem mniejsze doświadczenie to kupilem za dużo tego wszystkiego i teraz szkoda mi trochę oddać do sklepu, a mama mi marudzi że nie jest za dużo i jak oddam to będzie trzeba szukać w tym akwarium ryb :evil::roll:

Już żadnych ryb nie kupuję od prawie roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

o kurcze, zrobiles wrazenie na mnie! sam mam 54 i chyba zrobie cos na wzor i podobienstwo ( czy to nie z modlitwy Wierze w Boga? :D ) twojego. ciemne podloze super wyglada, dodatkowo roslinki rozsadzone rozsadnie. w skali od 0 do 5 daje 4,9 ;] 5 by bylo przy wiekszym ;) zycze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest dużo inaczej. Mam kłopoty z glonami, jak wyczyszczę akwarium to dam aktualne zdjęcia.

Niestety będę musiał wyrzucić kabombe, bo przez glony zmarniała.

Jak na 4 lata posiadania tego akwarium mogło być lepiej ;)

Może za 2 miesiące będę mieć 200l. Pozostało tylko namówić rodziców :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli u ciebie namowic rodzicow na akwarium to "tylko" to ci szczerze zazdroszcze. sam mam problem z tym zeby oni je karmili jak ja gdzies chce wyjechac, a co dopiero, zeby mi dokladali. i tylko dlatego mam tylko 54l. a daj foto, glony to nie problem :] a jak z woda? robisz jakies testy? ja (wstyd sie przyznac) nigdy nie robilem ... :D pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z karmieniem nie ma problemu. Większość osób ma taki problem że jak komuś zostawi akwarium to ta osoba przekarmia ryby. Moja mama jak już to je zagłodzi :D

Co do namawiania rodziców to ja ze swoich będę kupować akwarium (Te 54l dostałem), dlatego będzie łatwiej.

Woda taka jak w kranie:

pH 7.5

twardość ogólna 13*n

 

Przed chwilą czyściłem akwarium, zaraz będą foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...