Skocz do zawartości

Filtr po zolwiach.


Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem bardzo tanio filtr zew. Eheim 2213. I zastanawiam sie czy moglbym go zastosowac w moim akwarium. Moje obawy wynikaja z tego,ze wspomniany filtr wczesniej przez ok. rok byl uzywany w akwarium z jakimis malymi zolwikami. W tej chwili w moich 200l chodzi JBL e700 i wew. filtr nieznanej mi marki, ktory jest przeznaczony dla akwariow 60l-120l. Ten wew. chcialbym zastapic tym "nowym" Eheim-em. Co o tym sadzicie? Jesli takowy filtr nadawalby sie do akwarium z rybami to mysle,ze mialobym to conajmniej trzy korzysci:1.Lepsza filtracja(oczywiscie ustawilbym go jakos rozsadnie zeby nie robil "pralki"- na ledwo zauwazalny nurcik),2.Nie musialbym go tak czesto czascic jak ten wew.(czysczenie byloby na zmiane dwoch filtrow zew. co okolo 2 miesiace,raz JBL,raz Eheim)3.Oszczednosc pradu(aktualny wew.filtr pobiera 15W,nowy 8W). Prosze o komentarze w tej sprawie. Pozdrawiam.

 

Ps. W zwiazku z moim tematem znajomy akwarysta podsunol mi dzis takowy pomysl:

"Zastosuj Eheima albo Tetre jako mechaniczny, i wtedy drugi kubeł jako biologiczny cały zasypany ceramiką. Biologię otwieraj raz na pół roku, albo wcale i ustaw jej mały przepływ, a mechanika czyść jak sie zatka a wypełnij go gąbkami i watą."

W moim przypadku myslalem o tym zeby "stara" Tetre zostawic jako mechaniczny,a tego "nowego" Eheim-a zrobic jako biologiczny. Co o tym myslicie? Jesli ten pomysl wydalby sie sensowny to czy moge z dojrzalej juz tetry wyciagnac te ceramiczne "rureczki" i wsypac je do Eheim-a? A na ich miejsce do Tetry co powinienem wstawic? Nie bardzo wiem czy jakis rodzaj gabki czy moze wate akwarystaczna. Aha. I czy w jakis sposob powinienem przygotowac "nowy-uzywany" filtr. Czy powinienem go jakos "zdezynfekowac"? Prosze o rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...