Skocz do zawartości

Jaka to ryba. Bardzo ciekawa ;D


Rekomendowane odpowiedzi

Jest to SUM INDYJSKI mam takiego samego był już temat założony prze zemnie ale za dużo nikt nie wiedział i został zamknięty viewtopic.php?f=96&t=10637 Po poszukiwaniach znalazłem kilka informacji na temat tej ryby ,ryba wszystkożerna. Najchętniej zjada dżdżownice, serca wołowe itp., przyjmuje też pokarm płatkowy.Należy zachować ostrożność stykając się z tą rybą, gdyż pierwszy promień jej płetw piersiowych wydziela jad. Nie zabija on, co prawda, ale nikomu nie należy życzyć, aby doświadczył jego działania. Heteropneustes fossilis posiada pomocniczy organ oddechowy w postaci unaczynionej jamy, przebiegającej wzdłuż kręgosłupa na całej długości ryby, od tyłu głowy do ogona. Pomaga on przeżyć w warunkach słabego natlenienia wody, związanego z wysychaniem zbiorników podczas długiego upalnego lata.O ile nie mają szczególnego znaczenia parametry wody, o tyle niezbędna jest dobrze dopasowana pokrywa, by ryba nie wyskoczyła z akwarium. Lepiej nadaje się akwarium z roślinnością, jednak powinna ona być mocno ukorzeniona, oraz z kryjówkami pośród kamieni. Nawet w młodym wieku ryba ta nie może żyć w akwarium wielogatunkowym.O ile nie mają szczególnego znaczenia parametry wody, o tyle niezbędna jest dobrze dopasowana pokrywa, by ryba nie wyskoczyła z akwarium. Lepiej nadaje się akwarium z roślinnością, jednak powinna ona być mocno ukorzeniona, oraz z kryjówkami pośród kamieni. Nawet w młodym wieku ryba ta nie może żyć w akwarium wielogatunkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dziwna bo wydaje sie jak by oddychała powietrzem atmosferycznym.

Chyba masz za słabe napowietrzanie bo ja mialem je długo długo i cały czas siedziały w swojej kryjówce i nie wypływały po powietrze. Bardzo ciekawa ryba, ma troche nieposkromiony apetyt bo u mnie bardzo dużo jadła. Żeruje w nocy i przez to straciłem pare neonów i gupików.

Ps. podczas wyławinia ryby poczęstowała mnie jadem, miałem mocno spuchnięty kciuk, a jak powiedziałem to nauczycielce ze szkoły to powiedziała że mam bujną wyobraźnie i żebym nie oglądał tyle discovery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...