Skocz do zawartości

Akwarium wiszące ścienne


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio przegladajac allegro w poszukiwaniu wiekszego akwarium znalazlem cos takiego http://www.allegro.pl/show_user_auction ... d=10813319 co o tym sadzicie ? jak dla mnie wyglada to super tylko jak sie w tym beda czuly rybki? akwarium niby spoko duze i szerokie ale strasznie waskie 15cm! sa jakies rybki ktore dobrze by sie w czuly ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię tylko co widziałem i czytałem. Widziałem takie akwarium w restauracjach, a raz w sklepie akwarystycznym na wakacjach. Spytałem się sprzedawcy czy ryby się tam nie męczą (akwarium było wmurowane pod ladę i ciągle ktoś w nie pukał specjalnie albo niechcący przy płaceniu), powiedział że nie że to idealne akwarium dla ryb spłaszczonych boczni np. skalarów i paletek. Powiedziałem że nie wydaje mi się to prawdom i że męczy pan ryby. Nagle klienci zaczęli się przysłuchiwać rozmowie, zaczął na mnie krzyczeć że nie znam się na akwarystyce i że jak nic nie kupuje to mam się wynieść.Więc wyszedłem a za mną jeden z dwóch klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Ja tam wole tradycyjne prostopadłościenne baniaczki. Żadne cudawianki - podwieszane na ścianach i płaskie niczym telewizor plazmowy, kule czy Bóg wie co jeszcze. To wymysły ludzi którym zależy jedynie na tym by zbić jak największe pieniądze a nie interesują się wcale dobrem rybek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Ja tam wole tradycyjne prostopadłościenne baniaczki. Żadne cudawianki - podwieszane na ścianach i płaskie niczym telewizor plazmowy, kule czy Bóg wie co jeszcze. To wymysły ludzi którym zależy jedynie na tym by zbić jak największe pieniądze a nie interesują się wcale dobrem rybek.

trafiłeś w samo sedno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Akwarium w ścianie wygląda super, ale takie zwykłe, które jest w nią wmurowane. Takiego rozwiązania podjął się ten oto pan:

http://forum.e-akwarystyka.pl/topics3/4289.htm?highlight=1500l

dużo czytania, ale na prawdę warto :)

 

akwaria o szerokości 15 cm można wykorzystać jako dekoracje, wrzucając do niego różne kolorowe żwirki czy zasuszone roślinki- wedle gustu.

 

Swoją drogą za te pieniądze można stworzyć na prawdę piękne akwarium, co najmniej 400 litrowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z koleżanką ewwe muszę się chyba nie zgodzic. No nie wiem czy za 700 czy 800 zł można sobie 400 litrów skompletowac. Ja za swoje 160 litrów wraz ze sprzętem wydałem jakieś 8 setek. Ale takie akwarium na ściane to tylko z samymi roslinami, no chyba że krewetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No muszę jednak zgodzic się z koleżanką ewwa. Przeglądnąłem tą stronę na allegro i dopiero teraz zauważyłem te wyższe ceny. Tak poza, to szacuneczek za wiedzę akwarystyczną, przeglądnąłem to forum i jestem pod wrażeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...