Skocz do zawartości

Dobry odmulacz


Rekomendowane odpowiedzi

Czy może mi ktoś polecic jakiś dobry odmulacz do 25l akwarium, miałam juz dwa jeden z pompką, a drugi Sera 14 cm, ale oba zbierały brud tylko powierzchownie, a tempo ubywania wody w baniaku było bardzo bardzo szybkie, 1 minuta i nie było pół akwarium, a brud nadal tam pozostawał. Prosze o poradę co do wyboru odpowiedniego odmulacza do tak małego akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ecikgfc, a czy miałeś do czynienia z tym odmulaczem co mi bys go polecił? Bo ja mam juz po uszy tych wspaniałtch odmulaczy z pompką i tych z rurką plastikową i nie chciałabym znowu jakiegoś złomu nabyć. Czy może wiesz czy ten odmulacz Tetratec GC 30 szybko spuszcza wodę z baniaka czy wolno, bo zalezy mi na pożądnym oczyszczeniu a nie na podmianie wody w 10 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc szczerze nie ,koleś ma coś takiego ale jak się sprawuje nie powiem ,moim zdanie potrzebujesz odmulacz co ma przepływ powrotni do akwarium jest taki na baterie i bardzo łatwo się czyści ja zamówię tyko jak znajdę odpowiedniej wysokości .

 

ten jest do 45 cm ale ma regulacje super sprawa http://www.allegro.pl/item745257593_odm ... arium.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ecikgfc, a moze by tak kupić po prostu większy odmulacz Tetratec GC 40 jak mówisz że te większe maja regulację do przepływu wody i wtedy woda będzie lecieć wolno a dno się da lepiej oczyscić, co o tym myslisz ? Albo zmniejszyć liczbę kamieni na dnie do jednej warstwy co spowoduje że znacznie łatwiej będzie wyciągnąć brud. A co do bateryjnych to słyszałam że się nie sprawdzają, ale na pewno taki byłby najlepszy z powtórnym spływam wody do baniaka i z workiem na brud. A ty zamierzasz sobie ten bateryjny kupić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ecikgfc, a moze by tak kupić po prostu większy odmulacz Tetratec GC 40 jak mówisz że te większe maja regulację do przepływu wody i wtedy woda będzie lecieć wolno a dno się da lepiej oczyscić, co o tym myslisz ? Albo zmniejszyć liczbę kamieni na dnie do jednej warstwy co spowoduje że znacznie łatwiej będzie wyciągnąć brud. A co do bateryjnych to słyszałam że się nie sprawdzają, ale na pewno taki byłby najlepszy z powtórnym spływam wody do baniaka i z workiem na brud. A ty zamierzasz sobie ten bateryjny kupić ??

Jeżeli chodzi o regulacje to raczej o regulacje rurki długość maksymalna zasięgu

 

Dno minimum 5 cm musisz mieć ale jest sposób ,najlepiej jak ułożysz podłoże tak aby był lekki spad, wtedy brud będzie zbierał się jednym miejscu takim w którym będzie ci łatwo dojść odmulaczem ..

 

Czy kupie raczej tak ale jakiś muszę poszukać nie wiem czy taki akwa szykuje 600l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...