Skocz do zawartości

[112] Ogolne


zbyszek_cz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :) Postanowilem i ja sie chwalic moimi poczatkami z akwarystyka. Akwarium mialem juz jak bylem tyciutki ale to dawno i nie prawda. Teraz chce bardziej profesjonalnie podejsc do tematu, oczywiscie na miare mozliwosci. Zanim zakupilem akwa poprzedzilem to przeczytaniu setek postow na roznych forach akwarystycznych oraz kilku poradnikow o zakladaniu i utrzymywaniu akwa. Ale oczywiscie wszelkie rady mile widziane :)

 

 

 

Akwarium posiadam 112l, proste. Kupiony zostal zestaw zawierajacy wszystko w sobie, filtr oswietlenie oraz grzalke.

Zalane zostalo 8 wrzesnia i dojrzewa. Z przymusu (o czym juz gdzies na forum pisalem) plywa tam od kilku dni jeden gupik.

 

 

oświetlenie

2x18w zwykle swietlowki. W niedlugim czasie mam zamiar wymienic je na Philips aquarelle i 865. Z czasem mysle o dolozeniu kolejnej swietlowki ale narazie musi zostac.

 

filtracja

Hailea BT700, nic specjalnego, dostalem razem z zestawem i narazie zmieniac nie bede bo nie mam funduszy. W okolicach Bozego Narodzenia mysle o wymianie na maly zenetrzny kubelek. Po weekendzie wymieniam wklad z wegla aktywnego na ceramike

 

gatunki i ilość ryb

planowana obsada:

1+2 pretnik karlowaty

1+2 teczanka filigranowa (ciezko je zlapac ale bede szukal :P)

6 otosek

4 krewetki amano

4 krewetki red nose pinokio

 

plus byc moze cos wiecej ale narazie nie ma konkretnych planow,

 

 

rośliny

dosc sporo:

Heteranthera zosterifolia

Didiplis diandra

Hydrocotyle leucocephala

Bacopa caroliniana

Limnophila sessiliflora

Glossostigma elatinoides

Hemianthus micranthemoides

Hygrophila corymbosa

Ludwigia natans

Hygrophila polysperma

Egeria densa

Rotala rotundifolia "green"

Rotala rotundifolia "red"

MICROSORIUM PTEROPTUS

HYGROPHILA DIFFORMIS

CRYPTOCORYNE WENDTII 'TROPICA'

CLADOPHORA AEGAGROPILA

SITOWIE IGŁOWATE

 

 

niektorych po wiecej niz jedna sztuka ale juz nie bede dokladnie zliczal

 

 

inne sprzęty

grzalka 100W (nieuzywana gdyz bez niej temperatura utrzymuje sie na poziomie 25-26 stopni)

 

 

 

Poki co niestety nie mam jeszcze zakupionych testow z powodu braku gotowki, po weekendzie, przed wpuszczeniem rybek, zakupie odpowiednie testery i wtedy podam wyniki :)

 

Mam nadzieje ze o niczym nie zapomnialem :) Oczywiscie w miare rozwijania sie akwarium bede dodawac coraz to nowsze fotografie. Teraz nastapilo juz pare zmian miejsc roslinek ze wzgledow estetycznych ale nowszych zdjec nie bedzie bo... Po 10 dniach akwarium bardzo zaroslo glonami, najprawdopodobniej okrzemka. Po trzech dniach mojej nieingerencji w akwa zarosla cala tylnia sciane akwarium oraz duza czesc roslin. Nie bardzo wiem dlaczego, wyczytalem ze to dosc normalne dla nowych baniakow dlatego narazie pozostawiam to bez ingerencji. Wszelkie uwagi na ten temat mile widziane, w razie czego moge podac fotki z przed czyszczenia. Oczywiscie wyczyscilem wszystko na ile moglem i czekam na rozwoj wydarzen

 

Kilka fotek:

 

http://yfrog.com/06dsc03373rj

http://yfrog.com/07dsc03374swj

http://img7.yfrog.com/i/dsc03375c.jpg/

http://img193.yfrog.com/i/dsc03431f.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m inely 4 dni a tu zadnej odpowiedzi :( Czy moje akwarium jest tak slabe ze zal mowic czy takie dobre ze nie ma sie do czego przyczepic ? :) Podejrzewam jednak ze to pierwsze :/

 

Jutro dochadza nowe rybki, wczoraj doszedl jeden otosek na probe jako ze jest zwawy to jutro dokupie jeszcze 5 sztuk w tym samym sklepie. I zaczyna sie polowanie na ladne pretniki i co gorsze na teczanki :( Ciezko je bedzie dostac w miare rozumnych cenach ale nie bede sie spieszyl :)

 

Generalnie ciagle walcze z glonami. Codziennie czyszcze szybki i roslinki tam gdzie sie da ale brazowy osad jest wszedzie :( Nie mam pojecia od czego sie to robi :( Pod koniec tygodnia kupuje testy wody to moze wtedy bedzie mi latwiej ocenic skad sie one biora. Poki co akwarium pieknie sie rozrasta i ten brazowawy osad az tak bardzo nie przeszkadza mi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać że chcesz coś zrobić ładnego , lecz osobiście zmieniłbym ...:

 

dodałbym tło , czarne , szare , brązowe ... coś zeby kontrastowało z roślinami i żwirem ...

żwir: zmień na 1 kolor , efekt o wiele lepszy , widziałem akwaria z białym .... pokombinuj może coś z tym kolorem bo jest rzadziej wykorzystywany a naprawdę może coś ładnego wyjść

korzeń dałbym z 5-6 cm w lewo , dokupiłbym bym jeszcze z 1-2

do korzenia jakiegoś "palczastego" daj mech

rośliny : widzę że prawie wszystkie Twoje rośliny są z tych które lepiej wygladają w grupie ... zwiększ ilość tych roślin i posadź je w kępach .... polecam dawać na rogi : rogatki , cabomby itd ... coś z pierzastych ... te bardziej liściaste polecam również na tył , lecz np na środku ... , pomyśl nad 2 planem , jakieś żabieniczki i cryptocoryny niskie poszukaj ....

 

poczekamy na aktualizacje za pare dni/tygodni ./ miesięcy to porównamy i powiemy czy jest tzw progress ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie to akwarium wyglada sporo inaczej teraz niz to na zdjeciach. Zdjecia byly robione tuz po zalaniu wiec samo sie rozumie ze sporo rzeczy przestalo sie podobac i zostalo zmienione:) Nowe dodam jutro bo dzis juz swiatlo zostalo zgaszone a nie bede zaburzal rybkom rytmu zycia :) Korzen jest raczej tymczasowy bo w ogole mi sie nie podoba i bede szukal czegos ciekawszego ale to musi przyjsc z czasem a ten dostalem w gratisie wiec szkoda go bylo wyrzucic. Mam zamiar dac cos drobnego, np. jakies spreparowane galazki wierzby ozdobnej bo mam takich sporo. Myslicie ze sie nada ? Ladnie powigijane galazki i dosc mocno wysuszone, trzeba by je chyba tylko mocno namoczyc i spreparowac.

Zwirek mi sie wlasnie taki, dwukolorowy podoba. W planach bylo podniesienie troche poziomu tylu zbiornika i zrobienie czegos na ksztalt malej kaskady z bialego zwirku ale zabraklo mi troche czarnego zwirku i zostalo tak jak jest. Moze z czasem cos zmienie.

Rosliny oczywiscie beda rozszczepiane i mysle ze z czasem stworza "gaszcz". Jestem raczej bliski idei "nie odrazu rzym zbudowano" niz kupowania setek roslinek zeby efekty byl piorunujacy odrazu.

Co do tla, oczywiscie bedzie dane nowe. Teraz jest tymaczasowo wrzucone jakas tandetna fototapeta a po wizycie w domu rodzinnym mam zamiar zrobic tlo zewnetrzne ze styropianu, raczej czarne i jakie fikusne po uzyciu troszki rozpuszczalnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Ci chodziło o spreparowanie wierzby mandżurskiej. Nie wiem czy dasz rade. Ponoć najlepiej preparować te gałęzie, które już trochę w wodzie [rzecznej] się moczyły.

 

Akwa ... widzę, że chciałeś w nim zrealizować za wiele pomysłów wyszła trochę sieka ;) Duża ilość gatunków roślin, nie wróży wizualnie dobrych wyników. Średnio mi się podoba, co nie znaczy, że za kilka postów (za jakiś czas) nie pokażesz lepszych efektów ;) ... na co liczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Ci chodziło o spreparowanie wierzby mandżurskiej. Nie wiem czy dasz rade. Ponoć najlepiej preparować te gałęzie, które już trochę w wodzie [rzecznej] się moczyły.

 

Akwa ... widzę, że chciałeś w nim zrealizować za wiele pomysłów wyszła trochę sieka ;) Duża ilość gatunków roślin, nie wróży wizualnie dobrych wyników. Średnio mi się podoba, co nie znaczy, że za kilka postów (za jakiś czas) nie pokażesz lepszych efektów ;) ... na co liczę.

Pierdoły sadzisz tedek ;p . Mandżurkę spreparować to łaatwizna. Wybierasz suche gałązki obierasz z kory gotujesz 2 razy w soli 2 razy w zwykłej wodzi ( każdy zabieg po 30-45min) i czekasz aż się utopią w oddzielnym wiadrze ;D.

 

Akwa nawet ok ale tak jak mówi TDC ... za dużo pomysłów i się sieczka zrobiła. Przede wszystkim zmień tło na czarne lub granatowe a te pojedyncze rośliny przetnij na pół i w podłoże wpakuj. W miarę rozrostu przycinaj i sruu w podłoże acha i to głupawe podłoże zmień na jednolite :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...