Skocz do zawartości

Gurami niebieski


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciał bym uzyskać poradę w kwestii tarła u gaurami niebieskich nie miałem wcześniej tych ryb dlatego chciał bym zasięgnąć opinij bardziej doświadczonych hodowców jak przebiega tarło? jakie są objawy ? zachowania ?

porostu wszystko co wiecie a nie tylko jest stosunkowo łatwo należy przełożywszy do kotnika zmienia barwę i to tyle. ja mam dwie samice i samca i u całej trojki widzę zmianę ubarwienia na ciemniejsze czy to już początek ile to trwa jak się rozwija po prostu piszcie jeśli kiedykolwiek mięliście tarło tej fajnej rybki będę wdzięczny za wszystkie wasze obserwacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gurami Niebieskie, pewnie chodzi ci o dwuplame ;]

tak więc , do zbiornika tarliskowego wsadź Parę! , w ogólnym popatrz z którą więcej przebywa blisko, w akwarium wysokość tafli wody od dna nie powinna być większa niż 12-15cm , wsadź rośliny pływające + ew, jakieś strzępki cabomby żeby pływała , podnieś tam temp do ok.30C żeby pobudzić do tarła , po złożeniu ikry w "gnieździe" z piany możesz spokojnie wyłowić samicę , samiec będzie sie opiekować pieszczotliwie ikrą ,oczywiście zdarzają się samce które ikre zjadają , to również możesz go odłowić... no chyba tyle , bo co do wychowywania larw to standard , 3 dni po wykluciu powinien zniknąć woreczek żółciowi i można zacząć karmienie : żółtkiem , hikari dla narybku , oraz mrożonka o nazwie cyklop,ma bardzo małą wielkość która powinna być dobra aby pyszczki małych gurami dały rade zjeść... wszystko pisze na podstawie moich własnych spostrzeżeń oraz mogę powiedzieć że jest to technika sprawdzona przeze mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...