Jump to content

kamień na świetlówkach

Recommended Posts

hej, na świetlówkach zebrało mi sie troche kamienia, czym to zlikwidować? wiem że są mleczka do czyszczenia i różne odkamieniacze, ale może jest jakiś preparat akwarystyczny bezpieczny dla rybek? jak Wy sobie z tym radzicie? ;)

to trzeba będzie wypróbować tym kwaskiem i właśnie niezanurzona część szyby też zaczyna zachodzić lekko kamieniem, przy podmiance wody spróbuje, będzie lepszy dostęp wtedy :D

jakieś inne sprawdzone pomysły? ;)

• 2 months later...

No właśnie o to mi choodzi! Przecież kamienia nie zmyję kwaskiem W AKWARIUM. na zewnątrz - ok, ale w środku nie bardzo.

Może ktoś ma jakiś pomysł, jak usunąć ten kamień...?

A jak często myjesz swoje akwarium? Ja raz w tygodniu połowę wody wylewam i nim wleję nową, dokładnie przecieram ścianki akwarium, zwłaszcza tam gdzie jest linia wody. I przy takim co tygodniowym przecieraniu nie tworzy się żaden ślad i wystarczy do tego celu zwykły zmywak kuchenny :D Nie rysuje on akwarium- gwarantuję :D Jeżeli masz jednak bardzo mocną linię osadu z kamienia to niestety nie obędzie się bez gruntownego czyszczenia...(rybki na tymczasowe wygnanie i do dzieła :D). Najlepsza jest woda z octem.

Niestety jedynym pewnym sposobem na brak osadów z kamienia jest miękka woda.

Share

• Create New...