Skocz do zawartości

pytanie o bojowniki


Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że dosyć często porusza się tutaj, jednak moja prośba nie jest typowa, chyba jak wszystkie moje prośby na tym forum. Moje bojowniki rozpoczęły tarło w dużym akwarium. Problem w tym, że nie możemy ich przenieść do małego, bo tam teraz siedzi chora ryba :( Rzecz w tym, że nie możemy wyłączyć napowietrzacza, bo innym rybom brakuje tlenu, na dodatek mój glonojad cały czas przemeblowuje zbiornik, więc pan bojownik nie może zbudować gniazda ( a ma taką fajną zwartkę do dyspozycji); czy możecie udzielić mi paru wskazówek, co powinnam zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, jednak mój wykorzystał zwartkę, jak wspominałam, napowietrzanie chodzi i woda jest zbyt niespokojna, obawiam się jednak, że sprawa już nieaktualna: to bardzo niedoświadczony samiec, jajeczka posłużyły jako karma dla "piranii", jak nazywam moje danio malabarskie, dla pani bojownikowej także, a jeden nieodpowiedzialny typ wkładając siatkę odławiającą ryby do akwarium zakończył okres godowy, mam nadzieję, że tylko chwilowo; ale i tak musimy podmienić część wody i odmulić dno, więc chyba nic z tego nie wyjdzie :roll: a jak Wy sądzicie, bo pani bojownikowa ma jeszcze sporo ikry w sobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopoki nie masz wolnego drugiego akwarium raczej nic nie rób... Jak ta chora ryba wyzdrowieje to musisz umyć dokładnie całe akwarium, potem zrobić tam wszystko jak należy czyli stworzyć warunki do godów bojownika. Myśle ze wiesz jak to powinno wyglądać :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...