Skocz do zawartości

Czy jest to skalar dziki?


lukasz1992
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w swoim akwarium skalara jasnego w ciemne pasy, i znajomy powiedzial mi ze to skalar dziki bo jak żeruje to ma pasy i jest ładniej ubarwiony, a jak sobie pływa to nie ma pasów. Czy to prawda że to skalar dziki jak zmienia kolory?

no więc według mnie to bzdura ..Kupiłes je w zwykłym zoologicznym za 4 zł ?? jesli tak to nie są to dzikusy gdyz byłyby droższe ... mogą mieć jedynie wzorek "na dzikusa" tak jak moje ale pozatym to nie są dzikusy..;)

PS. swoją drogą jestes ekspertem i nie umiesz rozpoznać normalnego skalara od dzikusa ?? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie ty miałeś uchodzić ze eksperta w temacie shaniqa10 co do skalarów .??? Nic do ciebie nie mam ale to co piszesz pozwali mi powątpiewać w twoją wiedzę którą na pewno masz ,ale może nie tyle na ile się czujesz .... Skalary kiedy żerują po protu się podniecają i dlatego dostają intensywniejszego ubarwienia ... Jeśli po żerowaniu są blade to coś jest nie tak ..... Dzikie skalary to wydatek od 70 do 150 zł tak w przybliżeniu i nie kupisz ich od tak w byle sklepie . Wstaw zdjęcie tego Skalara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga shaniqo i shadole!

Skalary w porze żerowania i bronienia ikry mają piękne kolory i wzór na dzikusa, ale jak nic nie robią z tych rzeczy to są takie wyblakłe :( . Także chciałem zapytać też innych o zdanie. Jak widać nawet ja nie wiem wszystkiego na temat skalarów. :D

Twoje natomiast nie zmieniają barw więc to na pewno nie dzikusy.

P. S. zapłaciłem za nie całkiem sporo bo 10 zł za sztuke

Shadow chyba mówisz o altumach, a nie o zwykłych skalarach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo? Dzikie skalary są od 60zł wzwyż. Sory, ale czytam ten temat i się jakoś powstrzymać nie mogę. Najpierw wszystkim próbujesz udowodnić swoją wyższość i kompetentność a teraz walisz takimi głupimi pytaniami nt. ubarwienia skalarów, coś tu jest nie halo chyba. Podpisuję się pod tym co napisał Shadow, ryby nie tylko zresztą skalary zmieniają ubarwienie na intensywniejsze w chwili podniecenia czy też podczas karmienia itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakim cudem to ryby hodowlane nie potrafią zmieniać ubarwienia z bledszego na intensywniejszy ????Oj kolega zapędzasz się w kozi róg ......A co miałem na myśli to wiem pisząc o cenach dziki to dzikie tzw. F0 nie kupisz po 10 zł i czy to jest dziki skalar czy Altum.....Moim zdaniem masz zwykłego skalara ....... Wstaw zdjęcie jesli się mylimy to zwracam honor.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hah :D mam 2 skalary ubarwione na dzikusa , dałem za nie 2zł ;] , również tak zmieniają kolorków intensywność podczas karmienia ;]

Twoje natomiast nie zmieniają barw więc to na pewno nie dzikusy.

a co do tego < smieszne , własnie to są dzikusy ;] widziałem zdjecia i moge to potwierdzić , nie wiem skąd masz tą "wiedze" na temat skalarków , ale obstawiam zoologiczny, lub jakąs promocyjną ulotke znalezioną w wczesniej wymienionym zoologicznym :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wstawie, tyle że nie tak od razu bo nie dysponuje swoim aparatem.

A ze zmianą barw to chodzi mi o to że np. mam czarne i one tego nie potrafią, a widziałem altumy i one tez zmieniały.

Także sam nie wiem co mam już myśleć

a jak skalary czarne mogą byc bardziej czarne bo nie wiem? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc ja ci powiem :arrow: zmiana ubarwienia nie ma nic do rzeczy jeśli chodzi o ustalenie pochodzenia skalarów ( dzikie czy hodowlane) Dzikie maja swoje jedyne niepowtarzalne cechy w budowie ciała a hodowlane to hybrydy barwne które już dawno zatraciły swoje pierwotne kształty ..

 

shaniqa10 Mogą być czarniejsze od czarnego ..... czarny kolor lubi blednąc.......Dla przykładu Moje skalary czy te pseudo Rio Negro czy Prawdziwe Mancapuru kiedy sa w cieniu prezentuje piękny czarny rysunek ale juz kiedy wypływają na otwartą naświetloną przestrzeń bledną w oczach ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...