Skocz do zawartości

Problem z wodą w akwarium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy może mi ktoś pomóc? Mam problem z utrzymaniem klarowności wody. Po założeniu akwarium woda gdzieś po tygodniu zmętniała i zaczeły padać rybki. Wyłapałem wszystkie rybki wypuściłem wode i zdezynfekowałem dosłownie wszystko czyli Roślinki kamienie korzeń ..... itd. silnym środkiem bakterio i pierwotniakobójczym. Urządziłem akwarium nalałem z powrotem wody i wpuściłem rybki wszystko było ok przez pierwsze pare dni-woda była idealnie klarowna a rybki nie padały. po około tygodniu woda znowu zaczeła mętniec a rybki znowu zaczęły padac.Padnął mi juz skalar,2prętniki i parę gupików. Sam juznie wiem co jest tego przyczyną. Napewno wykluczam przekarmianie. Bardzo prosze o pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna zgonow jest zbyt szybkie wpuszczenie ryb do akwarium. Zanim wpuscisz ryby, powinny minac conajmniej 2 tygodnie. W tym czasie w akwarium zachodzi cykl azotowy, wiele roznych przemian oraz namnarzanie bakterii nitryfikacyjnych ktore stabilizuja akwarium. Metnienie wody to normalny proces w kazdym nowo zalozonym akwarium. Powinno sie przeczekac ten etap bez obaw o wode - minie. Mozna ewentualnie wlac Cristal lub inny srodek klarujacy wode ale nie jest to konieczne. Wystarczy tylko cierpliwie poczekac.

Jesli jestes poczatkujacy poczytaj:

http://www.superakwarium.pl/poradnik-akwarystyczny/etapy-zakladania-akwarium-slodkowodnego-id14.html

http://www.superakwarium.pl/poradnik-akwarystyczny/jak-utrzymac-zgodne-z-natura-parametry-wody-id12.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Porzadnie wypłucz a nawet wygotuj podłoże.

2. akwarium niech odstoi nie mniej jak tydzien, dolej aqua safe oraz bakteri nitryfikacyjnych.

3. Przez pierwsze 2-3 tygodnie nie podmieniaj wody, pożniej ok 1/3 co 1/2/3 w zaleznosci od wielkosci zbiornika, czym wiekszy tym rzadziej

4. korzeń czy kokos zamocz na ok tydzien w misce wody, beda puszczac barwniki, zanim wlozysz korzen do akwarium przeczysc go jeszcze szczoteczka

5. filtr chodzi 24h na dobe

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...