Skocz do zawartości

Problem ze ślimakami i roślinami( nie całkiem zwykły)


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zauważyliśmy plagę ślimaków. Niedługo będą anentome helena, jednak nie tylko ślimaki mnie martwią, bo listki anubiasów są dziwne... Jakby zostały z niektórych tylko te żyłki, ale bordowobrązowe. Nie moge wykonać dobrych fotek.

Poza tym mają dziurki, to już chyba ślimaki, ale nie wiem też jeszcze czegoś. Na liściach niektóre części są białe, to smar ślimaków, czy jak(tylko na jednym listku i mało)? Nie linczujcie mnie odrazu, to mój chyba 1. post na "roślinkach...". Może ktoś zaczai ten post, bo nie umiem tłumaczyć;(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anubias ma jedne z najtwardszych liści z roślin wodnych, zatem niemożliwe żeby ślimaki Ci je wcinały. Tym bardziej że one jedzą to co obumiera [i inne odpady], a nie żywą, zdrową roślinkę.

 

Bez fotek albo dokładnego opisu ciężko jednoznacznie określić czego roślinie brakuje (podejrzewam że nie nawozisz w akwa roślin), tymbardziej że niedobory mogą się "nakładać" :arrow:viewtopic.php?f=10&t=9664

 

p.s. Coś mi się zdaje, że Twój baner, którego sobie chwalę nie jest pasujący do Twoich poczynań :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet nie wiesz co dajesz?... FERO-ACTIV:

Zalety i korzyści:

• Zawiera biologicznie przyswajalne żelazo w formie chelatu.

• Zapobiega niedoborowi żelaza i uzupełnia jego brak, objawiający się schorzeniem zwanym chlorozą wywołującą bladość i żółknięcie liści.

• Wspomaga przebieg fotosyntezy i wytwarzanie chlorofilu w tkankach.

• Stosowana w odpowiednich proporcjach, zapewnia żywą, intensywną zieleń roślin wodnych hodowanych w akwariach.

UWAGA! Nie stosować z innymi preparatami akwarystycznymi!

 

Zamiast tego weź zestaw planta activ z makro i mikro elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...