Skocz do zawartości

KORZENIE (pytania...)


ahaed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Co zrobić aby korzeń nie był ciemny??

Korzeń był gotowany 3-4h, moczy się 4 dzień,był 2 razy szorowany szczotką i w paru miejscach troszkę pojaśniał ale głównie jest czarny.

 

I kolejne pytanie : Czy korzenie z drzew owocowych nadają się do akwa??

raz można przeczytać, że tak a innym razem, że nie. A jaka jest prawda??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie odnośnie korzenia. Ostatnio mój korzeń wyjąłem z akwarium ze względu na jaja glonojada i przełożyłem do innego akwa. Na korzeniu tym, są (jeśli dobrze rozpoznałem) krasnorosty. Męczę się z tym g..em już dość długo. I teraz moje pytanie. Czy idzie go jakoś wyczyścić? Czy gotowanie go w wodzie z solą coś da?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest suchy to tak

zależy jak długo to drzewo leżało

najlepiej takie, które leży ok 6 miesięcy

jest suche ale nie spróchniałe - najlepiej to sprawdzić rzucić je na coś twardego jeśli się nie rozpadnie to dobre

jeśli jest trochę suche to można je dosuszyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz pytanko ode mnie ;)

 

Czy korzeń z gałęzi wiśni albo jabłonki się nada? Mam taki bardzo ładny. Wyczyściłem go, zeskrobałem korę. Wczoraj gotowałem w solance 1,5h i jeszcze dzisiaj 4h. Noc przeleżał w wodzie.

 

Dobrze rozumiem, ze to czy się nadaje zależy tylko od tego czy będzie farbować wodę?? (gnicia itp nie bierzemy pod uwagę).

Aktualnie moczy się w solance. Jest taka opcja, ze po kilku dniach moczenia przestanie puszczać kolor??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz pytanko ode mnie ;)

 

Czy korzeń z gałęzi wiśni albo jabłonki się nada? Mam taki bardzo ładny. Wyczyściłem go, zeskrobałem korę. Wczoraj gotowałem w solance 1,5h i jeszcze dzisiaj 4h. Noc przeleżał w wodzie.

 

Dobrze rozumiem, ze to czy się nadaje zależy tylko od tego czy będzie farbować wodę?? (gnicia itp nie bierzemy pod uwagę).

Aktualnie moczy się w solance. Jest taka opcja, ze po kilku dniach moczenia przestanie puszczać kolor??

Co najmniej w kilku postach tego tematu możemy przeczytać, że nie nadają się korzenie z drzew owocowych ani iglastych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chyba tak. Ja jeden korzeń ze sklepu gotowałem ze 2 albo 3 godziny w solance. Płukałem go jeszcze parę razy a potem ponad miesiąc musiał być przywiązany do kamienia, żeby nie pływał po powierzchni awkarium. Ale w końcu nadszedł czas że zatonął. W drugim akwa mam z pozoru identyczny korzeń. Godzina gotowania i od razu leży na dnie. Chyba zależy od egzemplarza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój korzeń na początku gotowałam 2 razy w soli i 2 w czystej. Ale miałam wtedy mało soli więc postanowiłam wygotować jeszcze raz. Gotowała się tak z 50min. Zeszło 3/4kg soli. Później przypadkiem na noc do wiadra, znów w czystej. Ale dalej strasznie barwi wodę mimo że wymieniam codziennie. Co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem, że mój korzeń japoński tonął ponad 2 tygodnie, więc myślę że to normalny proces wymagający cierpliwości.

Był gotowany w nadmanganianie potasu, po czym trafił do akwarium.

 

Madzik: Nie wiem czy mam rację, ale gdzieś przeczytałam, że gotowany nawet sto razy będzie barwił wodę, ale po włożeniu do akwarium wszystko sie unormuje. Jak sie mylę to przepraszam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć. Mam korzeń z czarnodębu. Moczyłem go z miesiąc. Wygotowałem go 2 razy i dalej barwił wodę ale już mniej. Teraz znowu moczę go już z 3 tygodnie i trochę zabarwił wodę.

Czy mogę go tak włożyć do akwarium?????

Jak nie mogę to co jeszcze zrobić?????

Czy to nic nie szkodzi jak będzie trochę zabarwiona woda??????

 

proszę o odpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...