Skocz do zawartości

KORZENIE (pytania...)


ahaed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Aha. Pytałem raczej w kierunku jakiś większych różnic między korzeniem owocowym a nie, bo tak to mogę szukać, szukać, a jak już dojdę jakie to drzewo i wsadzę korzeń do akwarium to może okazać się, że rybki 'wyciągnęły kopyta'. Heh. Jeśli ktoś ma jakieś propozycję to chętnie posłucham jak rozróżnić owe korzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam .

Kilka lat temu ścinaliśmy z tatą orzecha . Jego korzeń leżał pod gołym niebem ok. 5 lat . Ma na sobie taki zielony nalot . I tutaj moje pytanie czy nadał by się on do akwarium po odpowiedniej preparacji ? Jeżeli tak to jak go dokładnie wypreparować ? :help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak czytałam to. Tyle że dużo osób wrzuca korzenie po prostu do akwarium, bez preparacji. I nic się nie dzieje. A jeśli pojawi się jakiś nalot to Ampularie do usunięcia tego lub oczyścić samemu. Szczerze mówiąc niechce mi się kilkunastu lub kilkudziesięciu kilogramów drewna suszyć i gotować. Szczególnie że te największe prawdopodobnie będą miały pond metr długości i nie mam za bardzo jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to się sprawdza zmniejsza się ryzyko że wystąpi pleśń ale jak już gdzieś wrzucisz do jakiegoś zbiornika wodnego to ważne żeby nie było w nim ryb. A z tym co pisałaś że wrzucają bez preparacji to jest tak że raz się uda raz nie. Jak wystąpi już pleśń to nie tylko na zewnątrz drewna ale w środku też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to spróbuje tak. Będę je polewać solanką później wrzątkiem, solanką i wrzątkiem. Tak naprawdę to tyle mogę zrobić. Wrzucę do akwarium na jakiś czas. Jak nic się nie będzie działo to zacznę dalej działać.

 

A zapomniałam wspomnieć że drewienko będzie leżakować z pół roku w stanie suchym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj znalazłem 2 korzenie dosyć ładne.

Wygotowałem je 2 razy w 10L wody i 10łyżkach soli puściły kolor

Później je wymoczyłem w zimnej wodzie okorowałem wymyłem wypłukałem i stały się ciężkie i nie wypływają. Czy to znak, że mogę już korzenie wsadzić do akwarium??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja też się podłącze do tematu.

dziś znalazłem takiego przyjaciela w lesie , okazało się że to dąb , zajęło mi 40 minut odpiłowanie go.

następnie oczyściłem go troszkę i wrzuciłem do gara 50L i z kilo soli , ta zupka gotowała mi się około 4-6 godzin . później korzonek wyskoczył z gara i wskoczył do zlewu na kolejna porcje czyszczenia i usuwania nadłamanych kawałków , a przed wyjściem z pracy wsadziłem kolego do pieca na 12 godzin na 95 stopni. jutro rano , przyjaciel wraca ze mną do domu gdzie w ogrodzie czeka na niego plastikowy pojemnik z wodą tam spędza razem około 3 tygodni.

 

korzonek ma około 40cm wysokości i 30 szerokości

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...