Skocz do zawartości

KORZENIE (pytania...)


ahaed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Czytałem poradnik o korzeniach. Nam pytanie dotyczące iglastych drzew a mianowicie jałowiec. Korzeń ma już kilka lat (ponad 7) od kąd nie znajduje się w ziemi. Naprzemiennie sechł na słońcu i deszcze go moczyły przez te lata. Nie wygląda na spruchniały ani nie jest zgnity (ale muszę jeszcze dokładnie sprawdzić). I tu moje pytanie jeśli nie jest ani spruchniały, ani zgnity i wygotuję go w solance, to będzie się nadawał. Ahaed pisał że iglaste nie, no chyba że są długo preparowane. Czy ponad 7 lat wystarczy aby korzeń z iglastego drzewa trafił do akwarium?

 

Tapnięte z mojego LG-K220

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z jałowcem, ale ja mam zwykłą sosnę w akwarium już dłuższy czas i jest wszystko ok. W dodatku kształt korzenia sosny dużo bardziej mi się podoba niż korzenie dębu.

Rok wcześniej w lesie niedaleko mojego domu była wycinka i korzenie sosen leżały powyciągane z ziemi. Jeden mi się tak spodobał że bez zastanawiania wróciłem do domu po piłę. Jak już miałem go w domu to dokładnie zdjąłem całą korę, po czym na kilka miesięcy wrzuciłem korzeń do małej rzeczki która płynie kilkadziesiąt metrów od domu. Po kilku miesiącach wyjąłem korzeń, dobrze go wyczyściłem i oblałem kilkoma czajnikami wrzątku. Później już po drobnych przycinkach (nie chciał wejść do akwarium) poszedł prosto do akwarium. W tym roku planuję postawić nowe akwarium i zapewne też pójdę po sosnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...