Skocz do zawartości

KORZENIE (pytania...)


ahaed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Cześć, podpinam się pod temat. Wykopałem z leśnego strumyka korzeń (najprawdopodobniej jest to korzeń z wierzby).

Wygląda mniej więcej tak:

http://imageshack.us/photo/my-images/54 ... 0068pt.jpg

Kora zeszła praktycznie w palcach.

Chciałem was prosić o opinie (czy się nadaje i czy wygląda ciekawie czy raczej brzydki?).

Akwarium będzie miało 240l, a korzeń ma metr długości. Jak myślicie ladnie się wkomponuje czy szukać bardziej "fikuśnego"?

 

PS: jedyny problem jest taki, że wyciąłem go z drzewa żywego.. ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie czy korzeń dzikiego bzu nadaje się do akwarium??

Teoretycznie się nadaje.Jednak bezwzględnie musi być wygotowany/wypieczony,nie może być wyłącznie polany wrzącą solanką.

Bez zawiera sambunigrynę i sambucynę,które są trujące i tylko gotowanie/piekarnik teoretycznie usuwa ją z niego.

Więc jeżeli korzeń jest za duży do gara/piekarnika,to na 100% się nie nadaje.

Ja osobiście nie polecam.

Jeżeli ktoś wkłada korzeń bzu do akwa,to robi to wyłącznie na własną odpowiedzialność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to on musi być wygotowany i wypieczony czy tylko jedno albo drugie

 

Wystarczy samo gotowanie,piekarnik to alternatywa-przeważnie jest większy od garnka.

i jeszcze jedno jakie są konsekwencje jeśli go włożę

Zabije Ci faunę,jeżeli coś pójdzie nie tak z preparacją.

U mnie w godzinę wybił taki korzonek połowę obsady.

 

Ps.Zaczynaj zdania wielką literą.Jakaś interpunkcja też by się przydała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam ! Mam pytanko tego typu , mianowicie posiadam dwa mniejsze korzenie tego samego gatunku ale nie są jakieś piękne , restartuje właśnie mój zbiornik i zauważyłem że przy odpowiednim ułożeniu korzenie wyglądają jak jedna całość i prezentują się świetnie i stąd pytanie jak je połączyć w całość czy można użyć jakiegoś rodzaju wkrętów nierdzewnych czy może inna metoda którą znacie , dziękuje za ewentualne podpowiedzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje poszukiwania korzenia trwały jakiś czas, było wiele opcji, łącznie z zakupem u kogoś. Gdy nagle pojawiła się myśl - "najciemniej pod latarnią". Przecież mam własny las, może trochę młody jeszcze, ale w którym na pewno coś uschło. Szpadel + siekiera = jedziemy. Wpadam i sucha dębinka, więc kopiemy. Trochę powalczyłem, nakląłem się i JEST ;-)

http://i48.tinypic.com/immiyv.jpg

Teraz pytanie jak to przygotować, garnka takiego niestety brak. Panoramiks też powiedział, że rondla nie da bo wywar czy coś tam mu popsuje. Polewanie wrzącą solanką może być skuteczne? Potraktuje go jeszcze myjką z gorącą wodą. Coś jeszcze polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadaje się.

Póki świeży oczyść dokładnie go z kory i korowiny.

Potem,całkowicie musi być wysuszony,jak wyżej pisałem.

Potem polewanie wrzącą solanką,chyba że masz duży kocioł,to lepiej jest wygotować,szybciej zatonie.

Zaraz mnie zlinczują Ci co nigdy nie próbowali i mają blade pojęcie o preparacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Patrząc na jego właściwości,to nie sądzę żeby się nadawał.

 

"Zastosowanie

 

Roślina ozdobna – uprawiany ze względu na swoje oryginalne, żółto kwitnące pędy.

Roślina włóknodajna

Wykorzystywany do umacniania wydm. Dawniej z jego gałązek sporządzano na wsi miotły.

Roślina lecznicza

Surowiec zielarski: ziele żarnowca (Herba Sarothamni), pozyskuje się z niego sparteinę.

Skład chemiczny: alkaloidy chinolizydynowe do 1,5% (sparteina, sarotaminina, lupanina), flawonoidy, tyramina, dopamina.

Działanie: zmniejsza wrażliwość i przewodnictwo nerwowe w mięśniu sercowym, a tym samym częstotliwość i amplitudę skurczów. Leki na bazie sparteiny stosuje się przy migotaniu przedsionków, częstoskurczu, przy zaburzeniach krążenia obwodowego. Stosowany także w celu wywoływania i pobudzania skurczów porodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...