Skocz do zawartości

KORZENIE (pytania...)


ahaed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

od razu zobaczysz strukturę drewna. Powąchaj, posmakuj,

Trzeba być niezłym specjalistą, żeby tak poznać drzewo :D

 

Najskuteczniejszą metodą namaczania, jest metoda ciśnieniowa... ale wątpię, żeby ktoś miał taka możliwość. Cóż, jest jesień, jakieś wiadro, przyłożyć kamieniem korzeń, żeby nie wypłynął i do piwnicy. Wymieniać mu wodę, w końcu będzie się topił.

W ramach luźnego ot - mój kolega z pracy wcześniej m.in. pracował w lesie, nazywamy go dendrofil :), btw. koleś po przełomie drewna, desce, korzeniu, liściu i czort wie jeszcze po czym, pozna jakie to drzewo. Mistrz świata i okolic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Dodaje tutaj swoją wątpliwość...

 

Bo byłem przekonany ,że to dąb ale podczas gotowania pojawiły się dziwne ogniska klejącej się mazi no i jak ją powąchałem to wiadomo drzewo ale zalatuje iglakiem.

 

Czy można coś takiego włożyć do akwa po gotowaniu w roztworze soli bo podobno niweluje zywice.

 

Czy dębowe korzenie coś takiego wydzielają ?

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to iglak to daj sobie spokój nie wkładaj do akwarium dla pewności nawierć otwór i powąchaj wióry.

Dąb nie wydziela takich samych żywic jak drzewa iglaste które mogą być nawet trujące dla obsady.

Patrząc na fotki to faktycznie przypomina to dąb i nawet te nacieki,spotkałem się z czymś takim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba jednak odpada...

 

Zrobiłem wiertłem 3mm 2 otwory od dołu by nie były widoczne w razie czego.

 

Z obu wyszły jasne wióry oraz biało-żółto przezroczysta ciecz. No dla mnie śmierdzi szyszką.

Poszedłem do osoby postronnej którą jest Matka no i stwierdziła ,że tyle co oni z ojcem robią na działce przy krzewach to umie odróżnić zapach sosny. No zalatuje iglakiem.

 

Oddzieliłem te korzenie co się moczyły bo jeden był znaleziony o tym mowa a drugi to korzeń mangrowca (kupny) wiec muszę go wygotować po się poprzyklejało do niego takie kropki jak by z świeczki wosk.

 

Ale nie chce nic sugerować, proszę własne opinie dać albo utwierdzić mnie w mojej. Może na starość mają węch nie taki :D

 

Edit: No niestety jest to iglak na moje oko po tym doświadczeniu...

Grzegrzół podpowiedział że iglaki się kopcą, no to jest i test http://www.youtube.com/watch?v=TEMnG2L8K68

 

Wygląda na to że lipa oceńcie sami bo może nie jest to wiarygodne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

podobno galezie wierzby mandżurskiej sie nadaja, tylko ze u mnie nigdzie nie ma takiego drzewa :|

Ja od pol roku mam w akwa. galaz wierzby placzacej i jest ok :)

 

Każda wierzba się nadaje. Tylko mandżurska wygląda efektownie. U mnie rosły dwie, a w tym roku padła mi ostatnia :cry:

 

A skoro szukasz wierzby mandżurskiej to proszę ;)http://allegro.pl/listing.php/search?sg ... C5%BCurska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pleśń dla świętego spokoju lepiej usunąć.

 

Zależy jakiego jest rodzaju i jak wygląda,u mnie taką galaretowatą niby pleśń wyjadły zbrojniki,ale dla bezpieczeństwa wyciąg korzeń,wyszoruj,możesz też sparzyć wrzątkiem skoro już masz go na zewnątrz.

Czytałem, że ta galaretowata powłoka to nie pleśń tylko bakterie, w ich usunięciu pomagają zbrojniki, otosiki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwał,tak zwał faktem jest to że jakoś jeszcze nie usłyszałem by to obsadzie kiedyś zaszkodziło,a sam hoduję dość wrażliwe ryby które udało mi się nawet rozmnożyć i też miałem tę galaretę.Paniki nie ma.Bardziej można by było przerażać się sinic,ale one nie mają wiele wspólnego z korzeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieliczne...wszystkie oprócz drzew żywicznych bo proces preparowania jest nie opłacalny (było o tym setki razy więc można było temat przestudiować samemu...). Jeśli w okolicy rzeki nie ma żadnych żywicznych drzew to bierz gałąź i gotuj.

 

-nadają się tylko nieliczne

(PO CHWILI KOLEJNE PYTANIA)

-czyli jakie?

-czyli takie które...ble ble ble.

-aha, to świerka nie mogę?

-nie, świerk się nie nadaje.

-aha, a sosna?

 

I tak kolejne 5 stron. Odpowiadajcie konkretnie a nie jakieś szczątkowe informacje...przecież widzicie że człowiek czasu nie ma na czytanie, tylko liczy na wasze zaangażowanie w rozwój jego zbiornika, chce dostać gotową odpowiedź a nie czas tracić na pierdółki :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieliczne...wszystkie oprócz drzew żywicznych bo proces preparowania jest nie opłacalny (było o tym setki razy więc można było temat przestudiować samemu...). Jeśli w okolicy rzeki nie ma żadnych żywicznych drzew to bierz gałąź i gotuj.

 

-nadają się tylko nieliczne

(PO CHWILI KOLEJNE PYTANIA)

-czyli jakie?

-czyli takie które...ble ble ble.

-aha, to świerka nie mogę?

-nie, świerk się nie nadaje.

-aha, a sosna?

 

I tak kolejne 5 stron. Odpowiadajcie konkretnie a nie jakieś szczątkowe informacje...przecież widzicie że człowiek czasu nie ma na czytanie, tylko liczy na wasze zaangażowanie w rozwój jego zbiornika, chce dostać gotową odpowiedź a nie czas tracić na pierdółki :zamieszany:

Ja tylko czemuś zaprzeczyłem :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...