Skocz do zawartości

Ph 5 a twardość wody 3 Tragedia ( wg. testów Sera)


Rekomendowane odpowiedzi

sprawdziłem wodę w kranie i wodę w akwarium testami Sery. Twardość wody w kranie wyszła mi 7 lub 8 a w akwarium 3. Ph wody w akwarium wyniosło 5 wg. testów Sery. To dobre testy? Po roślinach niektórych widzę że kaputnieją trochę. Myślałem że w Warszawie mam bardziej twardą wodę w kranie. Co robić?

 

edit:

 

Po wymianie 1/4 wody w akwarium ph skoczyło na 7 lub 7,5 wg. testów Sery ale twardość dalej wynosi 3. Dolałem troche zoolek na podwyższenie twardości wody i ph jakąś godzinkę temu i podaje te wartości. Znacie jakieś sposoby żeby podnieść twardość wody ?

 

Mod: Edytuj posty!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłoże Amazonia 2 obniża ph i twardość wody. Okazało sie że jak postawiłem wodę na odstanie przez 12 godzin i wlałem uzdatniacz to twardość wody z kranu w wiaderku wynosi ok. 9 a ph 7.

Po wlaniu do akwarium i podmianie po kilku godzinach twardość w akwarium wynosi 4 a ph utrzymuje sie na niezmiennym poziomie 7. Ph jest ok tylko strasznie leci twardość wody po wlaniu do akwarium. Pytałem w sklepie to facet kazał robić dalej podmiany wody. Zobaczę jutro, zmierze twardość i ph i zmienię wodę znowu. Mam filtr taki z ceramiką w środku Unifilter 1000 Aquaela, może ten filtr jest za mocny i ciągnie jakieś składniki z podłoża. Ustawiłem go na najniższy przepływ. Pod amazonią jest power sand dodatkowo. Za bardzo obniża parametry wody u mnie. W tej chwili ph=7 ( na niezmiennym poziomie) twardość wody= 4

Może trochę panikuje bo to dopiero 2 podmiana wody i ta dzisiejsza była taka większa. :lol:

Początki bywają trudne szczególnie dla początkującego :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...