Skocz do zawartości

[25l] bojek&krewetki-akt. str.3


tomasz_mis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwa ma swój klimacik, ale nie myślałeś nad jakimiś zwartkami po bokach to by dodało napewno uroku, proponowałbym petchii lub wendtii "green". Ogólnie akwa ładne ale zamiast bacopy dałbym egeria densa - mniejsze wymagania i (jak dla mnie) wygląda o wiele lepiej - nie jest taka "łysa" :P,a poza tym pomaga w walce z glonami :P To tyle ode mnie. Mam nadzieje że w czymś pomogłem :P Aha i Piękny Bojek - Rudzielec :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwa ma swój klimacik, ale nie myślałeś nad jakimiś zwartkami po bokach to by dodało napewno uroku, proponowałbym petchii lub wendtii "green". Ogólnie akwa ładne ale zamiast bacopy dałbym egeria densa - mniejsze wymagania i (jak dla mnie) wygląda o wiele lepiej - nie jest taka "łysa" :P,a poza tym pomaga w walce z glonami :P To tyle ode mnie. Mam nadzieje że w czymś pomogłem :P Aha i Piękny Bojek - Rudzielec :D

Zwartka wendta jakoś trochę przypomina mi moją hygrophilie...wolałbym jakąś zmianę wprowadzić- myślałem bardziej nad nurzańcem...

Bacopa mi się nie podoba przez to, że mi niszczeje:/zamierzam ją zlikwidować całkowicie.. ale jakoś moczarka mi się nie podoba :roll: dostałem jedną fajną propozycje- microsorium na korzeniu z lewej strony, co o tym myślicie??

 

Bardzo mi się podoba też rotala rotundifolia green,ale obawiam się,że bez CO2 może mi się nie utrzymać... Czy dozowanie EasyCarbo wystarczy??

 

:o Super bojek :D mam podobnego koloru gupika :mrgreen: nazwałeś go :?:

Jakoś nie mam zwyczaju nazywać rybek ;)

 

Akwarium bardzo ładne. Takie tajemnicze. Boje śliczny. Aż brak słów. Lubię te rybki ;].

Dziękuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ale coś mi w twoim akwarium nie pasi ;) Może to że roślin jest za mało.A może to ze z przodu jest jakoś pusto.

To że rośliny ci padły to norma.W żwirze bazaltowym nawet 60% roślin się nie przyjmuje.Wiem to po sobie bo gdy kupiłam 8 koszyczków z pięknymi ,zdrowymi i ukorzenionymi roślinami 5 pomimo co2,nawożenia i oświetlenia ok 0.6 na litr padło wiec zgniło mi ponad 70zł :( Ale te które się już przyjmą rosną super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wina akwarium czy wody (parametry mam bdb).Oświetlenie też mam dobre (2x15W w 50l).Więc jedyne co pozostaje to bazalt.Szczególnie padają czerwone rośliny średnio i sporo wymagające.Nawet zrobiłam mały eksperyment z cabombą (chyba dobrze napisałam:) Część zostawiłam w koszyczku,z tą całą chyba watą i żwirkiem a resztę włożyłam w bazalt.Po 3 dniach sprawdziłam,roślinka z koszyczka miała się super a ze żwirku tak ze 2cm końcówki sczerniało.Obcięłam te kawałki i przesadziłam roślinkę do żwirku rzecznego,jest słabsza ale rośnie.Więc coś w tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...