Skocz do zawartości

Unifilter 750 czy 1000


Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam akwarium 140 l. Jest jedno ograniczenie: filtr może być tylko wewnętrzny. Jaki byście polecili. Ja zastanawiam się nad UNIFILTER 750 lub 1000

 

https://sklep.aquael.pl/webapp/wcs/stor ... y_rn=10591

 

Moje pytanie jest następujące: czy wsadzając do 140l ten większy o wydajności 1000l/h nie zrobię z akwarium wirówki?

 

Rozumiem na czym polega dylemat w czyszczeniu filtrów wewnętrznych, gdzie gąbka jest jednocześnie filtrm mech. i biol., ale czy w przypadku powyższego filtru czyszczenie 1 gabki co tydzień w odstanej wodzie (bez chloru), a nastepnie zaszczepianie jej jakimś biostarterem ma sens. Chciałbym tez mieć pojemnik bio. Czy taki wkład myje się jakoś?

 

Co do obsady to byłoby:

4 młode skalary (docelowo tylko jedna dobrana parka)

5 mieczyków

5 molinezji złotych

5 otosków

5 kiryskow panda

 

Czy taki zestaw (140l + wspomniany filtr + wymieniona obsada) dałby radę?

 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jw. 750 wystarczy.

 

ten 1000

Moc: 10,9 W

Wydajność: 1000 l/h

Akwarium: 250-350 l

 

 

Przy czym gąbkę czyści się w wodzie akwariowej nie nowej nawet odstanej ,żadnych bio starterów nie trzeba. Po prostu podczas podmiany ,wylewamy do czegoś "starą" wodę z akwarium i w tej oto wodzie czyścimy filtr.

No i oczywiście filtr powinien działać 24/7.

Bez "kristali" i leków jak nie trzeba ,bo mogą zabijać bakterie.

 

To najlepsze i optymalne rozwiązanie jakie znam do utrzymania flory bakteryjnej na filtrze.

 

A obsada ok ,tylko przy 140l można pomyśleć o większej ilości kirysków i otosów bo ta jest pod 50l ;)

i skalary tylko jak akwarium ma 50cm wysokości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady,

 

wymiary akwa 80x35x50 (te 50 to własnie pod skalary). A obsada jest przyszłościowa, wszak mieczyki tez rosną całkiem spore. Moze ewentualnie rozwazę dodatkowe otoski i kiryski, bo to chyba będa kurduple w tym akwa :)

 

Z biostarterem to chyba jednak zadziałam, bo to ma być moje pierwsze akwa i nie mam skąd wziąć "pewnej" wody.

 

Wolałbym nawet lekką nadfiltrację i dlatego pomyślałem o UNI 1000. Ale skoro twierdzicie, że 750 jest ok:

 

Cechy produktu

Waga brutto: 0.797 [kg]

Ilość produktów w opakowaniu zbiorczym: 9.0 [szt]

Szerokość opakowania: 8.5 [cm]

Długość opakowania: 8.5 [cm]

Wysokość opakowania: 28.5 [cm]

Moc: 8 W

Wydajność: 750 l/h

Akwarium: 200-300 l

 

to wezmę 750. Zawsze to mniej miejsca w baniaku. Interesowała mnie opinia kogoś kto miał z tym styczność, bo nie wiem, jak mają się wielkości deklarowane przez producenta do praktyki.

 

Chciałbym jednak dokupić do tego koniecznie pojemnik BIO. Co najlepiej jest włożyć do takiego pojemnika? Czy może warto dokupić od razu dwa pojemniki? Z instrukcji wynika, że można dolożyć dwa i więcej:

 

"Do fltrów UNIFILTER 500, 750 i 1000 można dokupić dodatkowe pojemniki BIO (4)."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak.

 

jakbyś chciał czymś zastąpić mieczyki to najlepiej spokrewnionymi z nimi zmienniakami

istnieje odmiana kolarowa[cała czerwona] ,wyglądem zbliżone do mieczyków ,a rosną sporo mniejsze.

 

biostarter na początek możesz dać.

ważne żeby po podmianach już go nie dawać bo nie ma po co już wtedy ;)

pamiętaj że i z biostarterem powinieneś czekać min 2 tyg na dojrzenie zbiornika.

 

o ile się orientuje do pojemnika bio wkłada się ceramike.

ale i tak trudno będzie zastąpić w wydajności filtracyjnej dobrą kaskade czy kubełek

do tych filtrów można też kupić lampe UV ,ale o tym czy jest przydatna nie jestem pewien.

 

nadfiltracja może być ,ale łatwo o efekt "pralki" ,a to z kolei wiąże się z przemęczeniem ryb itd. ,ale jeśli te filtry mają opcje zmniejszenia mocy ,możesz zaryzykować silniejszy i sobie tylko go później przykręcić jeśli zajdzie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...