Skocz do zawartości

Co ile wlewać środek zmniejszający?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam TetraAqua Ph/Kh minus, w instrukcji testów kropelkowych powiedzieli, że działa też na GH. Narazie ph/kh jest w miarę ok, ale gh przekracza 16, może były zmiany, ale i tak daliśmy mało. Pytanie: mam dawać ten płyn do wody do podmian? I czy muszę kupić jakiś bardzo dobry środek na gH?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej naturalnie zbić twardość. Może masz coś w akwa co podnosi twardość? Pamiętaj, że to co lejesz to chemia. Prędzej czy później wyjdzie bokiem. A pamiętaj, że lejąc tą chemię nie pozbędziesz się problemu, więc będziesz skazany na ciągłe jej lanie do akwa. Po co tracić pieniądze i nadal nie wiedzieć dlaczego? Postaraj się zlokalizować przyczynę tej twardości, wyeliminować ją i cieszyć się efektami.

 

Zrób testy kranówy to zobaczysz czy coś w akwarium zatwardza wodę, czy woda w kranie jest taka twarda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konrad a ja widzę że do ciebie trochę nie dociera to co ci się mówi.po pierwsze pytałeś na czacie o torf,ok ale w twoim pytaniu było zero konkretów.jaki torf?? jakie akwa??litraż/oświetlenie/obsada-fauna i flora to wszystko może mieć wpływ na parametry wody w akwa.do tego dochodzą parametry kranówki lub wody którą stosujesz do podmian ile i co ile.nikt tu nie jest jasnowidzem żeby podać ci dokładnie ile tego torfu.pytanie jeszcze jaki masz żwirek i czy dajesz CO2??i masz tam jakieś kamienie,skałki,muszelki itp.torf po pewnym czasie straci te swoje właściwości więc będziesz musiał go wymienić i tego też ci nikt nie powie po jakim czasie będziesz go musiał wymienić.bo to zależy też od różnych czynników.więc najlepiej sam obserwuj swoje akwarium i wyciągaj wnioski z tego co robisz.i w końcu dojdziesz ile tego torfu trzeba.nie wiem jaki ty masz ten torf,ale torf ma przeważnie 5,5-7 Ph więc jak wsadzisz nawet 10 kilo tego torfu do filtra to i tak nie zbijesz ph bardziej niż 5,5 ;) to taki przykład.

 

Bardzo się ciesz że nie chcesz spamować ale wyciągnij wnioski z tego co napisał hipcio.czyli znajdz przyczynę.Opisz też swoje akwa to być może innym będzie ci łatwiej pomóc.A jeżeli cię stać to lej tą chemie ale to największa głupota

 

PS:chodziło ci chyba o torf szuwarowy anie szwagrowy??? :roll:

i popraw tytuł tematu bo jest tam błąd zmiejszający

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...