Skocz do zawartości

BRUDNA WODA


Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam maly problem, zalozylem akwarium ok 120l, nalalem wody, zasadzilem roslinki i wpuscilem rybki. Filtr jak mowili w sklepie jest odpowiedni a woda wygladala po kilku dniach jak bajorko. zielona, ryby bylo widac tylko jak podplynely do szyby. Teraz jak juz wszystkie padly dokupilem dodatkowy filtr podlaczany do pompki (wegiel z biala wlodnina), jest jeszcze kilka roslin ale woda sie nie polepsza. Wie ktos moze co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, nie jest to moje pierwsze akwarium (wczesniej mialem kilka zbiornikow przez ok 5 lat), teraz po przerwie kilkuletniej zajalem sie tym na nowo. robie wszystko jak wczesniej tylko ze teraz nie dziala. Mieszkam obecnie w anglii wiec moze maja tutaj inna wode.

Wymieniam teraz ok 20% wody co 2-3 dni i sie polepsza. Nie trzymam rybek, kilka roslin a oswietlenie wlaczone jest caly dzien.

Jak dobrze pojdzie to za 2 tygodnie powinno byc ok

dzieki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jeżeli wymiana wody pomaga to znaczy, że coś było nie tak przy pierwszym nalaniu. Żwir lub coś innego było źle wypłukane (bo wątpię aby taka woda z kranu leciała).

Jeszcze tylko jedna mała prośba ode mnie. Proszę nie wpuszczać rybek dopóki woda nie będzie jak należy i proszę zbadać jej podstawowe parametry zanim wprowadzi Pan nowych mieszkańców.

Więcej o tym można przeczytać w poradniku mojego autorstwa ( :D ) tutaj:

http://www.superakwarium.pl/poradnik-og ... -id12.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z rybkami to sie jak najbardziej zgodze, szkoda zwierzat i pieniedzy. artykul oczywiscie przeczytany a woda w coraz lepszym stanie. zwirek wyczyszcze ponownie jeszcze raz jezeli woda nie bedzie krystalicznie czysta za kilka dni.

dziekuje za porady, zadam jeszcze kilka pytan ale to na inne tematy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...