Skocz do zawartości

dł.120 x szer.35 x wys.50 cm


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Jaką masz pokrywę, oryginalną ? Świetlówki T5 54W mają 115cm + do tego oprawki bryzgoszczelne i wyjdzie ci razem około 118-119 cm . Może udałoby się je tam jakoś upchać ? Wtedy dokładasz do tych co masz tylko jedną lub dajesz 2-3 T5 i masz całkiem dobre oświetlenie :roll: . Jeżeli nie ma opcji na T5 54W to zastanowiłbym się nad T5 39W , one mają długości 85 cm . Więc te już zmieścisz spokojnie . A ile i jakie ? Hmmm....to już musisz nam powiedzieć co chcesz osiągnąć w zbiorniku . Jakie chcesz mieć roślinki itp . Normalnie przyjmuje się moc oświetlenia 0.5 W na 1l , jako powiedzmy standard przy średnio wymagających roślinkach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrywę zrobiłem sam z DIBONDU ( mam zamiar je robić i sprzedawać ) . Chwilowo zastosowałem dwie świetlówki po 30W - 90cm . Zamówiłem sobie elektroniczny statecznik , wiec kiedy go dostane założę trzecia świetlówkę i zobaczę jak to będzie wyglądało.

 

Jak się już wszystko rozkręci to wtedy pomyśle o jakieś extra świetlówce.

 

Po czym poznam ze światła jest za dużo lub za mało ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym poznam ze światła jest za dużo lub za mało ??

Po niczym, wszystko zależy od tego jakie chcesz akwarium - malawi, roślinniaka, czy jakie chcesz rośliny mieć: mniej lub bardziej wymagające światła, czy będziesz stosował CO2 itd.

 

A z ciekawości wrzuć fotki tej pokrywy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto obudowa o której pisałem wcześniej. Dla nie wtajemniczonych DIBOND to materiał wykonany z dwóch warstw ozdobnego aluminium drapanego lub malowanego pomiędzy którymi jest tworzywo sztuczne , grubość 3 mm.

Moja obudowa jest wykonana z drapanego aluminium.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Zrobiłem trochę za wysoka ta obudowę o jakieś 5 cm, no ale to prototyp :)) Musze jeszcze przemyśleć jak rozmieścić otwory na wężyki i inne takie ...

 

MT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy tam w pokrywie jest zawias czy się ją podnosi po prostu ?? No i statecznik wyrzuciłbym za obudowę trochę ryzykowne taka odkryta elektronika nad wodą, która odparowuje i się skrapla na pokrywie. Całość wygląda estetycznie i fajnie, tylko troszkę wysoka się wydaje ?? I jak z jej wagą ciężka jest ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wysokości .. owszem, pisałem ze jest za wysoka bo to tylko prototyp. Mam zamiar zrobić wysoka na 12 cm. Oświetlenie na razie takie jakie jest. Jest przewidziane także światło biało niebieskie LED - nocne. Statecznik będzie elektroniczny poza obudowa. Pod świetlówkami będzie plexi glas. Co do wagi .. sama bez akcesoriów okolu 1-1,5 kg. Zawias oczywiście będzie ale tez będą w pokrywie małe klapki rewizyjne do dokarmiania.

 

ecikgfc - proszę Cie bardzo, z tym ze nie jest to najtańsza sprawa. Taka jak ta moja musiała by kosztować około 150 zł.

mogę także wykonać inne rzeczy z tego typu materiału oraz plexi. Pytania dotyczące innych spraw niż "TEMAT" proszę na priv.

 

tu jest link do mojego posta na temat budowy filtra z plexiglasu http://forum.superakwarium.pl/viewtopic.php?f=8&t=10792

 

 

 

Mod.

 

..... Pytania dotyczące innych spraw niż "TEMAT" proszę na priv........

 

Dla nadgorliwych : proszę się trzymać tej wypowiedzi :!:

 

 

Przepraszam. bede juz grzeczny ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...