Skocz do zawartości

jak sadzić trawkę (Eleocharis parvula) i inne roślinki


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko jak sadzić trawkę Eleocharis parvula w kępkach czy w pewnych odległościach od siebie? Ta trawka sie rozrasta w poprzek czy pozostaje prawie taka sama ? Kolejne pytanko to jak sadzić Hygrophilie corymbosa "compact" i Pogostemon helferi ? Macie zapewne te roślini w swoim akwarium jak je sadzić i w której części akwarium ( miejsce zacienione, nasłonecznione? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utricularia graminifolia (Tropica No 049B) należy do najbardziej interesujących roślin wodnych. Jest mięsożerna i tworzy atrakcyjny zielony dywan w przednim planie w granicach paru miesięcy. Utricularia graminifolia może trudno się przyjmować w akwarium chyba, że zostanie mocno posadzona na stałe, jest oferowana dla doświadczonych akwarystów. Drobne łapiące w pułapkę "urządzenia";mogą inspirować długie dyskusje pośród członków rodziny i przyjaciół, jak mięsożerne rośliny zawsze pobudzają ludzi? Z ciekawości.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posadziłem między dwoma skałami bazaltowymi i na przeciwko jednej z nich ciekawe jak sie rozrośnie i czy przyjmie na razie wygląda że sie przyjęło. Zobaczymy później. Swoją drogą jak te fotki tutaj wstawiacie bo jak zrobiłem aparatem to za dużo zajmują i nie mogę wysłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

najbardziej interesująca bo najbardziej ładna to chyba proste nie a jak posadzić to jest prosto trzeba wytarzać w panierce z knorra do nuggetsów włożyć do akwarium i dodać dużą ilość pokarmu przez co rybki zjedzą roślinkę i jej nie będzie czyli to takie dodatkowe jedzenie,w latwej formie jedzenia dla rybek.Polecam!

 

 

Dwa posty jeden nowo założony temat ty sobie chyba z nas jaja robisz zegnam . ecikgfc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pogestemon helferi czyli gwiazda wodna można sadzic kępkami po około 5 cm od siebie . W sprzyjających warunkach szybko się rozrośnie . Jest to bardzo dobra alternatywa na przód zamiast traw bo jest to roślina niska i mająca twarde liście . Lubi światło i co2 , jakiś nawóz pod korzenie . Tworzy wspaniałe jasnozielone trawniki. Pozdrawiam !! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...