Jump to content

Neony


matix13
 Share

Recommended Posts

Witam!

 

Wpuściłem wczoraj o godz. 14 10 neonów innesa. W dzień pływały normalnie po całym akwarium.

Ale dzisiaj jak wyłączyłem światło wszystkie jakby oszalały i zaczeły pływać po całym akwarium. Teraz 3 neony się tak zachowują i jeszcze jakby podpływają do lustra wody i dalej pływają po całym akwarium. Co im jest :/

Link to comment
Share on other sites

eh

 

parametry w normie?

 

no więc tak.

rozumiem że zachowałeś całą mantrę wpuszczania ryb do akwarium

począwszy od wyrównania temperatur woreczek-akwarium ,a później stopniowo dolewałeś wodę z akwarium do woreczka aby ryby przyzwyczaić do nowej wody?

 

na początku zapewne były przerażone zapewne nowym otoczeniem.

nagłe zmiany oświetlenia też są stresujące.

Link to comment
Share on other sites

Wszystkie parametry są w normie sprawdzałem na paskach (Ph 6.8, No3-10,No2-0) . A dzisiaj rano jak włączyłem oświetlenie to pływały spokojnie po całym akwarium. Ryby oczywiście przyzwyczajałem do wody ok.20 min wyrównanie temperatury potem 10 dolewanie wody z mojego akwarium.

 

Więc możliwe że to tylko chwilowe ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Mam teraz neony czerwone i miałem kiedyś innesy .Z tego co zauważyłem u neonów to rzadko kiedy wbrew pozorom wszystkie pływały w ławicy . Albo rozgonione po całym akwarium , albo większość razem a kilka pływało sobie gdzie chciało . Jeżeli 2-3 pływa sobie oddzielnie i to wszystko to niczym bym się nie martwił . Po zapaleniu światła często się "płoszą" lecz po chwili wszystko jest już normalne . Więc też nie widzę powodów do niepokoju . Poobserwuj je jeszcze trochę czy nie mają jakiś naprawdę dziwnych zachowań , braku kolorów ( oprócz czasu po zapaleniu światła,wtedy są przez chwilę jakby białe-bezbarwne) , czy nie podpływają za często do powierzchni itp .

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...