Skocz do zawartości

czy to możliwe?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czy to prawda że dosypywanie soli pomaga samicy gupika urodzić ?

jeśli nie to po co dosypuje się sól ?

i jakie są sposoby aby pomóc samicy urodzić?(jeśli wogóle jakoś można pomóc samicy urodzić)

 

 

do moderatora::;;;;;;:::::::::::::::::::::::::::

 

 

ja nie zaśmiecam forum tylko proszę was o pomoc ponieważ chcę pomóc mojej gupi urodzić

proszę was o to abyście nie usuwali mi tego posta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak.

 

raczej nie pomaga urodzić.

 

ale co do solenia ,lub raczej dosalania.

po pierwsze ,bardzo źle wpływa na rośliny.

po drugie ,minimalne ilości soli zatruwają i zabijają zbrojniki.

po trzecie ,reszta obsady też może mieć coś przeciwko.

po czwarte ,nie można dosalać pierwszą lepszą solą.

 

wodę dla gupików ,lub bardziej dla ich kuzynek molinezji... można dosalać ,ale to może przynieść więcej szkód niż pożytku.

co do molinezji wiem że robi się tak przez to że ich naturalnym środowiskiem jest woda słonawa ,np delty rzek... a w zbliżonej wodzie lepiej się czują...

ma to sens u rybach z odłowu ale po x-latach hodowania po zoologicznych i hodowcach nie wiem...

o ile się orientuje 1 płaska łyżeczka do herbaty na 20l ,sól niejodowana.

 

 

gdyby to było akwarium gatunkowe to może.

w ogólnym ,nie polecam ;)

 

no i gupiki nie mają problemów z rozrodem.

urodzi jak będzie gotowa.

i niedługo znowu.

i znowu.

i znowu.

i pojawi się problem setek narybku i wtedy szukanie sposobu na ograniczenie porodów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję atreyu za odpowiedzi

a czy jest jakiś sposób aby pmóc rybce urodzić może wsadzić jej tam (do kotnika w którym ona właśnie przebywa) włożyć jej tam kawałek moczarki kanadyjskiej? co o tym sądzisz?

ona jest już bardzo kanciasta a że jest kanciasta oznacza to że niedługo urodzi tak?

a i mam jeszcze jedno pytanie czy to zbieg okoliczności że wszystkie moje rybki gupiki a stało się tak już 5 raz rodziły tylko w piątek teraz się im odmieniło bo dziś jest sobota

 

 

 

 

wiem że nie powinnam się tak interesować rybkami a szczególnie gupikami bo to prowadzi do przerybienia

mama mówi mi czasmi że jestem świr bo nawet mogę wpatrywać sie w rybki z 3 godz i mi sie nie nudzi

 

 

no cóż poradzić w końcu kocham zwierzęta

 

 

 

i jestem

ANIMALS

bo tak na mnie mówią

ale sie rozpisałam sory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plama ciążowa ,coraz większy brzuch to widzimy przez całą ciąże.

eh samice najlepiej włożyć do kotnika jak już widzimy "wyskakujące" z niej małe ryby ,wcześniej to się raczej męczy w małym kotniku...

 

częste obserwowanie akwarium tylko pomoże.

samica przed porodem przeważnie jest apatyczna ,czasami "siedzi" na dnie i nie pływa.

trochę to brutalne ale najłatwiej zauważyć że samica rodzi po tym jak samiec pływa za nią i wyłapuje od razu młode i je je.

 

jak już rodzi najlepiej nic nie wkładać do kotnika i jej nie denerwować.

jakby rodziła w ogólnym dużo roślin ,w tym nawodne pomogłyby większej liczbie narybku przeżyć.

 

i tak ,to zbieg okoliczności że gupiki rodziły się w piątek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...