Skocz do zawartości

niepokojacy kolor wody na wierzchu :/ plamy...


dexter123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałam o tym żeby ten skimmer zrobić wykorzystując rurki z deszczownicy, kształt odpowiedni, dziurki już są. Trójnik i rurki do podłączenia mogłyby być ze zwykłego wężyka, tylko odpowiednio szerokiego. Deszczownica i tak mi nic nie daje to może chociaż na to się przyda... :D Jest to realne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z węża nie zrobisz skimmera bo bajer polega na tym, że końcówka skimmera musi być zawsze na lustrze wody. Jeżeli zrobisz go z węża to się wygnie i zatopi pod wodą. Jak się zatopi to przestanie wykonywać swoje zadanie. Jeżeli chodzi o deszczownicę to możesz wykorzystać kształtki. Do tego o ile pamiętam pasuje strzykawka. i można ją wykorzystać. z wężem nie wyjdzie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, słusznie hipciu, końcówka skimmera miałaby być z deczownicy a o wężu myślałam tylko jeśli chodzi już o samo podpięcie do filtra. Ale ty mnie tu strzykawką zaintrygowałeś... :shock: Znaczy się użyć ją do tego podłączenia? Wiem, że trąba jestem z tego tematu, ale to i tak nie ja to będę robić tylko moja połowica (czyt. chłop ;) ) więc muszę mu to przekazać potem... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dasz na skimmer deszczownicę z dziurkami to będzie mniejsza skuteczność zasysania (mniejsze ciśnienie) a to oznacza słabsze efekty. Czytałem na innym forum, że wykorzystywali na samą końcówkę pustą strzykawkę ponacinaną w rowki na samej górze.

 

fotki poglądowe:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a jeśli mogę spytać po czym poznajesz że filtr nie "ciągnie" ??

jeżeli spodziewałeś się jakiegoś wiru na 5cm średnicy to cię zawiodę -> w mojej starej kaskadzie wydawało sie że woda nie spływa do wlotu skimera jednak jak coś pływało na lustrze wody to po kilku min przysysało sie do sitka (czy działało)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli mogę spytać po czym poznajesz że filtr nie "ciągnie" ??

filtr pracuje i to widac tylko przy wlocie skimmera niby cos tam wpada ale chyba nie da rady zeby wprowadzic ta wode w obieg. sprobuje dzisiaj troche inaczej pokombinowac. gabke wywale a do pojemnika na sam dol wrzuce wloknine do polowy, a reszte gore zasypie zeolitem. a miedzy pojemnikiem a wirnikiem dam trojnik i wtedy krotsza droga bedzie od tafli wody do wirnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...