Skocz do zawartości

świetlówa 13w 60cm


Rekomendowane odpowiedzi

dzin dybry :Pchcę kupić do akwa 50 litrów świetlówkę 13w 60cm. jak na razie mam świetlówkę 30 cm 8w, która nie daje wystarczającego światła i rośliny szybko nie rosną. czy po kupieniu nowej świetlówki nie będę miał problemu z glonami? jak na razie nie czyściłem akwa od pół roku i czyszczę je jutro bo zobaczyłem na szybie troszkę glonów (nie mam czyścika magnetycznego, ale do czasu jak na razie zbieram kasę na większe zakupy) . czy jeśli ktoś ma akwa o takim samym lub podobnym litrażu mógłby powiedzieć jaką ma świetlówkę i czy nie ma problemu z glonami pliss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

chcę kupić do akwa 50 litrów świetlówkę 13w 60cm. jak na razie mam świetlówkę 30 cm 8w, która ...

Co do świetlówki 8W i długości 30cm się zgodzę , to do 13W przy 60cm to już wręcz przeciwnie :roll: . Sądzę że chodziło ci o 18W :roll: . Nie podałeś długości akwarium , więc nie wiadomo jak mocną tą świetlówkę chcesz tak na prawdę zamontować . Tu masz podane długości oraz moce świetlówek : http://www.oswietlenie-akwarium.pl/html ... wkach.html .

Po dodaniu świetlówki jest bardzo możliwe , że będziesz miał atak glonów . Po dodaniu dodatkowej "rury" , musisz odpowiednio dawkować oświetlenie . Powoli wydłużać czas świecenia , nie od razu po 12 godz. na dzień .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna tabela. kupiłem tą lampkę, ale jeszcze jej nie położyłem bo mam za małą pokrywę. jak na razie robię pokrywę ze sklejki i folii aluminiowej aktualnie klej schnie, a jak wyschnie to dorobię boki skleję je i okleję folią aluminiową od wewnątrz by światło skupiało się na akwarium.

mam nadzieję, że po dodaniu nowego oświetlenia rośliny wezmą się do roboty bo jak na razie nie rosną za szybko, a na ozdobach pojawił mi się glon brunatny co za tym idzie mam za mało światła.

 

a może zdjąć klosz z tej lampki by uzyskać więcej światła ze świetlówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...