Jump to content

Mętna Woda


Recommended Posts

Witam. moje pytanie dotyczy filtra, po podmiance wody w moim 200 l akwa po kilku dniach woda staje sie metna, zauwazylem ze filtr zewnetrzny jbl 250 nie pracuje intensywnie czy to moze byc wina tego ze wyciagnolem z filtra wate ktora byla na gorze wiltra? czy to ma jakis wplyw na to ze filtr szybciej sie brudzi? :?:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

filtr lepszy jest wewnętrzny. a woda się sam wyklaruje

i to pisze ktoś kto ma welonka w 25L.Filtr wewnętrzny znajduje się w akwarium, zajmuje niepotrzebnie miejsce i nie oczyszcza wody tak jak zewnętrzny. Od wewnętrznego lepszy jest już kaskadowy.

zauwazylem ze filtr zewnetrzny jbl 250 nie pracuje intensywnie czy to moze byc wina tego ze wyciagnolem z filtra wate ktora byla na gorze wiltra? czy to ma jakis wplyw na to ze filtr szybciej sie brudzi? :?:

Raczej nie powinno mieć to wpływu. Wata tylko bardziej oczyszcza wodę, więc konsekwencją powinno być wypuszczanie przez filtr brudniejszej wody, a nie szybsze brudzenie się filtra. Ja bym sprawdziła turbinę w filtrze, czy czasem nie wymaga wyczyszczenia. Watę powinno się wymieniać raz na miesiąc-dwa, gdyż najbardziej ulega zabrudzeniu. Także dokup watę i napisz jakie masz wkłady. Być może zmieniałeś ich kolejność?
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...