Skocz do zawartości

jaka ilosc co2 w bimbrowni podawac do akwarium 60L?


dexter123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

poczytalem kilka tematow na temat co2 i juz wiem jak to zrobic, ale nie znalazlem odpowiedzi na moje pytanie otoz mam akwarium 60L i jak wyliczyc ile potrzeba bedzie tych babelkow zeby nie podusic ryb i zeby to zdawalo egzamin? czytalem jak to trzeba zrobic ale jakos nie ogarniam jak to bedzie wygladalo i jak ustawic zadana ilosc co2 w tym liczniku bąbelków oraz reduktorze oraz jaka funkcje spelnia ten reduktor?

 

oswietlenie narazie 1x15W- wiem wiem ,za malo, dokupie flora-glo, a narazie 4 roslinki ale bedzie wiecej. akwarium mam w poczatkowej fazie a bimbrownie zaloze niedlugo ale narazie zbieram wiadomosci na ten temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reduktor w bimbrowni?

 

na co sobie ludzie próbują za wszelką cenę komplikować najprostsze sprawy. Jak ty chcesz niby regulować ilość podawanych bąbelków? że co, dokręcisz kurek bardziej na wężu? To za godzinę będziesz mieć bimber na ścianie.

 

Było już tyle tematów szczegółowo opisujących zasadę bimbrowni, a pytasz chyba tylko po to, żeby coś napisać.

 

Jak zadbasz o obsadę roślinną, to niczego nie podusisz bo rośliny będą wytwarzały masę tlenu. Poza tym bimbrownia to nie butla, że przykręcisz zawór i będzie mniej bez komplikacji. Zacier w butelkach cały czas garuje i na bieżąco produkuje gaz, więc jak zatkasz wylot to ci rozpierdzieli butelkę, a najlepszym przypadku wystrzeli korek i podbije Ci oko. Butla jest już nabita samym gazem więc nie ma mowy o wybuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reduktor w bimbrowni?

 

na co sobie ludzie próbują za wszelką cenę komplikować najprostsze sprawy. Jak ty chcesz niby regulować ilość podawanych bąbelków? że co, dokręcisz kurek bardziej na wężu? To za godzinę będziesz mieć bimber na ścianie.

 

Było już tyle tematów szczegółowo opisujących zasadę bimbrowni, a pytasz chyba tylko po to, żeby coś napisać.

 

Jak zadbasz o obsadę roślinną, to niczego nie podusisz bo rośliny będą wytwarzały masę tlenu. Poza tym bimbrownia to nie butla, że przykręcisz zawór i będzie mniej bez komplikacji. Zacier w butelkach cały czas garuje i na bieżąco produkuje gaz, więc jak zatkasz wylot to ci rozpierdzieli butelkę, a najlepszym przypadku wystrzeli korek i podbije Ci oko. Butla jest już nabita samym gazem więc nie ma mowy o wybuchu.

kupilem ten zestaw http://www.allegro.pl/show_item.php?item=723441643

to po co jest ten reduktor w takim razie?

z poprzednich postow czytalem zeby wylaczac dzialane bimbrowni to wystarczy wyjac wezyk z licznika. wiem ,ze zacier caly czas garuje. to mam rozumiec ze podlaczyc to i niech sobie bombelkuje... mam akwarium 60L i narazie nie duzo roslinek a nie chcialbym usmiercic rybek... wybacz Kirysek, dopiero sie ucze i nie mam za duzej wiedzy na temat bimbrowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź nie żartuj że wydałeś ponad 20zł (z przesyłką) za taki "zestaw", który sam byś zrobił za bagatela 5zł.

 

A ten cały "reduktor" to chyba tylko po to, żeby sprzedawca wydał się jakimś bardziej poważnym handlarzem. Nie wyobrażam sobie jak można regulować dopływ CO2 do akwarium za pomocą kroplomierza, jak przydusisz to ci przecież ciśnienie rozszczelni bimbrownie gdzieś na układzie.

 

Swoją drogą... ludzie to mają łeb do interesów, że też znajdują tylu jeleni na to. :shock: Bez urazy dla Ciebie, bo w sumie skąd mogłeś wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli z tego "zestawu" to tylko wezyk sie przyda i dyfuzor? wezyk ktory bedzie wychodzil z tej drugiej butelki z sama woda doprowadzic prosto do akwarium i zakonczyc dyfuzorem? filtr chodzi naokraglo, jak na noc bede wylaczal dzialanie co2 czyli wyciagal wezyk z z akwarium to bedzie dobrze? rybkom nic nie bedzie?

a w innym poscie pisali mi o zestawie do infuzji ktory jest na tej aukcji- czyli do czegos jest to wykorzystywane... do czego?

 

czlowiek sie uczy na bledach... ;)

 

a fakt dalem za to z przesylka 20zl, ale ten zestaw dokupilem przy okazji, chcialem kupic kulki gliniano torfowe w podloze pod roslinki bo mysle ,ze bardzo mi sie przyda dla roslinek gdyz akwarium mam pare dni a podloze to tylko zwir czarny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...