Skocz do zawartości

Gnijące żabienice.


Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu zaobserwowałem że moje żabienice gniją ;/. Na początku wszystko było ok potem liście młodych sadzonek zaczęły lekko żółknąć a potem brązowieć liść momentalnie stawał się cały brązowy i taki przezroczysty. Nie martwiłem się tym bo mam dwie większe w akwarium ale dzieje się z nimi to samo. Tylko żabienice mają takie objawy reszta roślin ok. Jaki jest powód gnicia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy zbiornik potrzebuje swojego nawozu. Nie ma jakiś cudownych nawozów, który uzdrowi każde akwarium. Każde akwarium rządzi się swoimi prawami, każde ma inne podłoże, oświetlenie, warunki temperaturowe/chemiczne wody itd... poszukaj jakiś nawóz makroelementowy. Powinien poprawić kondycję roślin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie szkoda mi pieniędzy na nawóz (cwaniak póki ma kasę :D). Użyłem ostatnio Crypto z Tetry ale trochę inaczej zamiast wsadzić pod w żwir po

prostu rozkruszyłem i wyspałem do akwa w miejsce posadzonych żabienic. Oczywiście dałem w dzień postu żeby przypadkiem ryby się nie najadły takim czymś. Dodałem jeszcze resztkę Ferro-Aktiv które gdzieś jeszcze się uchowało. Poza tym od niedawna jest bimbrownia. Widzę poprawę rośliny nabrały intensywniejszej zieleni a proces gnicia się zatrzymał widzę już że wyrastają nowe liście. Myślę że popełniłem małe zaniedbanie miałem w kubełku węgiel aktywny jak wiadomo zabiera on różne potrzebne dla roślin związki odżywcze. Przypomniało mi się ze jest w filtrze dopiero jak któryś raz z kolei czytałem że nawozu nie można podawać gdy mamy wsadzony węgiel aktywny :D Dzięki za Wasze sugestie spróbuję kombinację K2SO4 ze złotą symfonią lub kupie jeszcze raz Gainera Classic. W rozeznaniu w produktach jestem słaby jeżeli ktoś coś jeszcze może mi podpowiedzieć będę wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...