Skocz do zawartości

jaka grubosc piasku zeby roslinki dobrze rosly


Rekomendowane odpowiedzi

no to dobrze. Korzenie będą miały się gdzie rozrastać. Jeżeli zapewnisz odpowiednie oświetlenie i nawożenie to będziesz podziwiał piękne roślinki

ale co do grubosci to wystarczy tyle co mam czy dokupic piasku? moglbys w skrocie napisac cos o nawozeniu: czyli w plynie bedzie dobrze? nie chce bawic sie w jakis nawoz...

 

co do oswietlenia to w tej chwili narazie oświetlenie 1x15W świetlówka biała ale w trakcie dokupie ale jaka zeby dobrze roslinki sie rozrastaly i ladnie wygladaly rybki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj dokładne dane o zbiorniku. Litraż/wymiary, obsadę, roślinność, parametry wody itp

 

Jeżeli chodzi o podłoże to z pewnością zdecydował bym się na 5-6cm wysokości. Jeżeli zbiornik jest już zalany to pozostaje tylko dosypać. Jeżeli jeszcze nie jest zalany to warto dać pod samo podłoże trochę czystej gliny ;) Jak już masz zalane to dokup kulki gliniano-torfowe i też będzie git

 

Jak podasz więcej szczegółów to powiem coś więcej o nawożeniu i oświetleniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj dokładne dane o zbiorniku. Litraż/wymiary, obsadę, roślinność, parametry wody itp

 

Jeżeli chodzi o podłoże to z pewnością zdecydował bym się na 5-6cm wysokości. Jeżeli zbiornik jest już zalany to pozostaje tylko dosypać. Jeżeli jeszcze nie jest zalany to warto dać pod samo podłoże trochę czystej gliny ;) Jak już masz zalane to dokup kulki gliniano-torfowe i też będzie git

 

Jak podasz więcej szczegółów to powiem coś więcej o nawożeniu i oświetleniu

 

hmmm co do mojego akwarium to wczoraj zalozone dopiero i jedyne co w nim jest teraz to kamyczki, grzalka, filtr i woda, parametrow nie znam bo nie mam paskow do mierzenia jeszcze, roslinki dzisiaj jakies zakupie i doloze i tez chyba dokupie 1-2 woreczki piasku zeby troszke dolozyc piasku do dna. wielkosc 60L. co do tych kulek gliniano torfowych to wystarczy je wrzucic na piasek i to juz pomoze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulki gliniano-torfowe wciska się pod podłoże. Stanowią one bardzo dobry magazyn dla minerałów, jak i wspomagają ich wymianę w wodzie. Podłoża dokup. - dobra rada, bo jak później kupisz roślinki w koszyczkach to okaże się, że nie idzie jej nawet posadzić, bo masz tylko połowę żwiru by zakryć korzenie. Akwarium zanim wpuścisz rybki musi dojrzeć. Pod tym pojęciem kryje się tzw obieg azotowy. Jeżeli poziom azotanów w wodzie się ustabilizuje, a w zbiorniku namnoży się flora bakterii nitryfikacyjnych to dopiero można wpuszczać rybki. Średnio trwa to ok 2-3tyg. Wiem, że to bardzo dużo, jednak akwarystyka polega głownie na obserwacji i cierpliwości.

 

Polecam lekturę również tego tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie wiesz o co chodzi to lepiej się nie wypowiadaj. Nie znasz roli gliny w podłożu :!: Tak dla sprostowania to glina pod żwirem na całej powierzchni zbiornika (warstwa ok 0.5cm) ma 90% właściwości co podłoże typu ADA. Zaletą tegoż rozwiązania jest cena i dlatego się ją proponuje, zamiast podłoża ADA, lub ASII 60zł za worek :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokupiłem żwirku 1 woreczek ale nie bylo tego drobnego 5mm i musialem kupic woreczek troszke grubszego okolo 1cm wysokosci ale cienkie, beda przeszkadzaly roslinom? a ten piasek troszke grubszy na wierzch nie bedzie przeszkadzal kiryskom w szukaniu jedzenia?

 

aa i jeszcze jedno, czy te roslinki beda rosly jak nie mam zadnego podloza tylko zwirek czarny i swietlowka 15w biala? w planach mam dokupic jeszcze jedna i kulki pod roslinki gliniano- torfowe

 

co mnie zastanawia, mam temp wody 27 st :/ i wogole mi grzalka nie dziala, temperatura nie chce spadac :P nie za cieplo roslinkom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żwirek może być. Im większa granulacja tym więcej miejsca dla korzeni. Roślina nie musi się wysilać, by pokonywać nacisk słupa wody i może swobodnie rosnąć. Jeżeli chodzi o oświetlenie toroślinki mało wymagające

powinny sobie poradzić. Jeżeli chcesz coś bardziej wymagającego to koniecznie będzie trzeba dołożyć oświetlenia jak i wymienić świetlówki na bardziej specjalistyczne.

Temperaturą się nie przejmuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...