Skocz do zawartości

Oświetlenie do 112


Rekomendowane odpowiedzi

Mam do wyboru kilka opcji-

3x18W-(2 standardowe świetlówki + jedna dołożona)

4x18W-( Boje sie troche o glony)

2x18W+1x24W(t5)- (chyba najbardziej by mi odpowiadał)

2x18W+2x24W(2x24W będą w żarówkach komapktowych pollux 6500k- również boje sie o glony)

Roślinnośc (planowana)- Rotale , Microsorium,Pelia,Mchy,Glossostigma, Blyxa japonica,nurzaniec,Hemianthus micranthemoides,Micranthemum umbrosum.

Podłoże- Koci żwirek

Nawożenie- CO2 z bimbrowni.

Pomocy! Które wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami niedoświetlony zbiornik ma swój urok, a rybki mają też zawsze miejsce mało stresogenne, bo zawsze mogą się schować w cieniu. Przemyśl to. Spójrz na zbiornik "shadow2525" on ma niedoświetlone akwarium i bardzo ładnie to wygląda, ale wybór należy do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz szybciej dokładać. Proponuję o 1h co dwa dni. Powinno być ok Najlepiej ustawić czas oświetlania, by początkowe 2-3h świeciło połowę oświetlenia, na czas dnia całość i pod koniec również połowę. Stymuluje to naturalne warunki świetlne dla roślin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej właśnie w taki sposób należy dawkować oświetlenie, tylko z tego co wyczytałem świecisz 6h. To stanowczo za mało dla roślin, ale zwiększają stopniowo dawkę będzie wszystko ok. W tropikach oświetlenie latem trwa ok 12h i podobnie należy świecić w akwarium. i 2h od początku świecenia najlepiej połowa ośw., potem całość i 2h przed gaszeniem wyłączaj znów połowę. Rób imitację świtu i zmierzchu. Ograniczysz w ten sposób stres ryb, jak i zrównoważone podawanie oświetlenia roślinom. W tropikach też z rana nie jest taka petarda. A w zenicie pełne dopalacze :D

 

PS. Zwiększaj dawkę światła stopniowo o 1h na dwa dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...