Skocz do zawartości

Proszę o poradę zaawansowanych


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium 240 l działa od trzech miesięcy obsada tak jak w podpisie.Akwarium w pełni dojrzałe o bardzo dobrych parametrach.Podmiana wody i odmulanie chociaż niebyłoby to konieczne co tydzień jakieś 20 procent wody.Temperatura 25 stopni.Filtracja zewnętrzny JBL i wewnętrzny w pełni wystarczjąca.Oświetlenie trochę za słabe ale to ze względu neonów które teraz dopiero dobrze sie czują.Przy każdej podmianie dodaję uzdatniacz wody z sery.Do tego akwarium trafiły ryby z dwóch poprzednich mniejszych baniaków.W jednym pływały danio przyniesione przez moja córkę z 5 zostało tylko 2.Rybki te mniały wygięte kręgosłupy i chudły aż w końcu padały.Tak jak wcześniej pisałam zostały tylko dwa które przed przeniesieniem do dużego akwarium nie wykazywały żadnych oznak chotoby j€ż od ponad miesiąca.W dużym akwarium przez dwa miesiące było wszystko w porządku.Jakieś trzy tygodnie temu padło jedno danio, chudło ,chudło póżniej miało problemy z pływaniem aż w końcu zdechło.Po tygodniu sytuacja się powtórzyła z dwoma fantomami z przerwą około tygodnia, one przede wszystkim dziwnie pływały przy powierzchni łapiąc powietrze, ryby zmieniły wyglą na wychudzone, barwy wyblakły.Od trzech dni choruje nastepny fantom którego wczoraj pożegnaliśmy i neon który jeszcze sie trzyma ale po kuracji w oddzielnym akwarium bactopurem z sery dziwnie pływa takimi jakby skokami.W przypadku neona nie widać innych oznak choroby może ma troche zakrzywiony ogon.

 

Przejrzałam całą encyklopedie chorób i stwierdziłam że mogą być to nicienie.Czy to możliwe żeby właśnie danio zainfekowały całe akwarium.Jak sobie z tym poradzić.Czy ktoś używał sera Med professional Nematol jak to działa?Jedyna anomalia w moim akwarium to mnóstwo ślimaków z którymi niemoge dać sobie rady już kupiłam ślimaki kanibale.Za wszystkie rady z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedż przeczytałam wszystko.

Ten fantom który padł mi ostatnio miał takie same objawy jak twój danio.No ale napisz jak uratowałes 72 litry czy robiłeś restart, dokładnie jakie preparaty podawałeś.Niemusze ci pisać jak ciężko zrobić restart w 240l poprostu niemam na to siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woda do 30

fmc

po 5 dniach podmiana 30%

i dolać 30% dawki z pierwszego dnia

 

szczerze to dzisiaj bym zrobił inaczej, bo w 240 to samo nie zadziałało ;/ a wręcz zadziałało inaczej -> druga dawka fmc zabiła także bakterie azotowe i posypał mi się cały cykl -? większość ryb padła przez noc zatruta amoniakiem i no2

 

jeśli chodzi o leczenie fmc to najlepiej by było wykonać je poza zbiornikiem jeśli masz taką możliwość, czytając o moich rybach znalazłem też informację, że podobne objawy leczono ze skutkiem trypaflavin'em (akryflawina) z zooleku

poczytaj jeszcze zanim cos zrobisz

 

http://www.discus.org.pl/smf/index.php?topic=8973.0

http://www.akwarium.pun.pl/viewtopic.php?pid=48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...