Skocz do zawartości

filtr do akwarium 60L- z bio wkładem gąbkowym czy bez?


Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

kupuje akwarium 60L i mam pytanie odnosnie filtra do niego. chce kupic zestaw akwarium w ktorym bedzie filtr hanza hj-611b ktory ma w sobie

- wkład filtrujący gąbka

- wkład filtrujący węglowy

- deszczownia

 

a zobaczylem na allegro inny podobny filtr HAILEA BT-400 ktory ma w sobie:

- Bio wkład gąbkowy - 1szt

- granulowany węgiel aktywny

 

czyli w tym drugim dochodzi ten bio wklad gabkowy i tu moje pytanie czy ten bio wkład dużo daje do rybek czy to tak naprawde nie ma wielkiej różnicy. chcialbym zeby warunki panujace w akwarium byly dla rybek sprzyjajace. nie chce tez dokupywac oddzielnie filtra ktory dostane w zestawie chcialbym zeby na poczatku wystarczyl. jestem poczatkowym akwarysta wiec dlatego pytam was co o tym myslicie? ten pierwszy filtr ktory kupie w zestawie bedzie duzo gorszy od tego filtra z bio wkladem?;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem gąbka to gąbka a nazwa bio jest czysto marketingowa i tak w niej się pojawią bakterie które będą wspomagać oczyszczanie akwa co do węgla to oczyszcza on wodę z różnych toksycznych związków np. z chemii po skończonej kuracji lekowej ale traci swoje właściwości dość szybko jedni mówią że po kilku dniach inni że po miesiącu się dopiero wymienia taki wkład tak czy siak zastąpisz go jakąś ceramiką w której osiedlają się bakterie wspomagając te w gąbce a węgiel będziesz wykorzystywać po leczeniu rybek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...