Skocz do zawartości

O neonach innesa


kiziel92
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że dużo osób o tym pisze, więc ja też o coś poproszę...

1. Czy da się rozmnożyć neony innesa, jeżeli w akwa tarliskowym mam:

* jedną samicę+ dwa samce

* drobny żwirek

* kilka roślinek (w tym mech jawajski)

* korzeń

* dodałem QUEREX firmy Tropical i AQUACID pH minus

2. Jak rozpoznać, że samiczka złożyła ikrę???

 

Czy tarło neonów wygląda w następujący sposób:

amiec jest koło samicy i wykonują burzliwe ruchy??????

 

I jeszcze: W jaki sposób mam zaciemnić akwarium:?::?::?:

Napiszcie, proszę:!::!::!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmnożyć neonki nie tak łatwo.

PO pierwsze żadnego żwiru!!!pod akwa daj worek na śmieci żeby było ciemno.

Mech wystarczy tylko musisz go przedtem dobrze obejrzeć,wystarczy parę glonów i to będzie miało zły wpływ na ikrę.

Korzeń sobie daruj im mniej tego tym lepiej.

Zaciemnisz poprostu wystarczy worek na śmieci.

Myśle że akwa zdezynfekowałeś przed tym wszystkim.

Jest dużo na goglach art.o rozmnożeniu neonków.

Powodzenia czekam na nowe wieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy ze okleisz akwa jakas kartka lub kartonem.poprostu zastawiasz doplyw swiatla.samiec jest smukly a samica bedzie miec powiekszony brzuszek.tak rozpoznasz pare ktora bedziesz chcial rozmnozyc

 

Malutki zbiorniczek, nawet poniżej 10 litrów, poziom wody też poniżej 10 cm, ruszt ikrowy, drobnopierzasta roślinka. wpuszczamy parkę która już się sobą interesowała. Rybki muszą być młode. Woda kryształ, ph 6-6.5 (nie mniej), bardzo, ale to bardzo miękka, 23 stopnie, najlepiej kilka dni pod rząd filtrowana. 2 krople akryflawiny na 10 litrów. Zbiornik bardzo dokładnie zaciemniamy. Rano składana jest ikra, w ciągu tygodnia młode zaczynają szukać pokarmu.

 

Kotnik stopniowo odsłaniamy, gdy młode zaczynają aktywnie pływać w poszukiwaniu pokarmu. I tu pojawiają się problemy. Rybki są niezwykle wybredne. Pantofelki, drobniutki cyklop, odławiany pył, jak dorosną artemia - trzeba wszystkiego próbować. Często wszystkie zdychają, jeśli nie mają odpowiedniego pokarmu. I tak przez pierwsze kilka tygodni. Ilość ikry - 50 do 250 sztuk, ale raczej w okolicach 100.

 

Można neonki rozmnażać grupowo. W tym celu bierzemy nieco większy zbiornik, ale też bez przesady - 25 litrów powinno wystarczyć. Rybki rozdzielamy według płci, karmimy solidnie żywym pokarmem. Samice dajemy do zbiornika dzień wcześniej, samce później - w stosunku 2 samce na 1 samicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...