Skocz do zawartości

Tabletki


Artur.W
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zakupiłem właśnie Tabletki firmy sera http://www.kirysek.pl/sera-tabletki-dennych-glonojady-kiryski-bocje-p-97.html. Tabletki kupiłem z myślą o glonojadzie i 3 kirysach. I tu pojawia się moje pytanie. Ile wrzucac tych tabletek i w jakich odstępach czasowych. I czy nadmierna ilośc wrzucanych tych tabletek może zanieczyscic wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zbrojniki dostają 2X2 tabletki dziennie ( 2 niebieskie i jeden złoty)Inne rybcie też chętnie je skubią , więc nie ma obawy ,że coś się zmarnuje ;) Tylko nie wrzucaj zbyt dużo , bo wtedy mogą powodować mętnienie wody.Najlepiej obserwuj rybki kiedy je karmisz , jeśli szybko się zaopiekują tabletkami możesz dorzucić następną porcję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie daję moim rybkom tabletek bo nie mam glonojadów tylko otoski i kiryski. kiryskom sypię pokarm granulowany, a otoski nie zwracają uwagi na żaden pokarm. ale oczywiście każdy ma inne akwarium radziłbym ci dawać dwie tabletki dziennie w odstępach czasowych np.: rano i wieczorem. twoje rybki czyszczące nie potrzebują większej ilości pokarmu bo glonojad skubnie sobie glony, a kiryski pozbierają resztki pokarmu z dna.

 

 

pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...