Skocz do zawartości

[200l] ogolne


uk@
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

moje pierwsze fotki akwa [200l] 100x40x50 ogolne

 

filtr wewnetrzny z napowietrzaczem- FLUVAL 3 PLUS

oswietlenie - AQUA-GLO 36''/ 89,46 cm 30W

pH-7

KH -120 ppm (mg/L)

GH -120 ppm (mg/L)

NO 2 -0.5 ppm (mg/L)

NO 3- 0 ppm (mg/L)

temperatura wody 25 stopni

narazie posiadam;

-10 neonkow innesa

-4 skalary

-2 zbrojniki

 

 

roslinek jeszcze przybedzie (niestety nie znam nazw tych co sa - nie umieli mi podac w sklepie)

 

za kilka dni beda tez ;

-10xx red cherry

-6x molinezja (3 biale, 3 czarne)

-+20 x neonki inessa

 

jutro dosla mi termometr z grzalka Fish Pet Electronic Heater Thermostat for FishTank 300W

 

 

mod: proszę zastosować się do wytycznych viewtopic.php?f=22&t=1937 Fotki mogą być większe, max. 800x600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Co do oświetlenia to musiałabyś dołożyć dwie świetlówki 30w . Wtedy byłoby najlepiej . Przelicznik watów na litr wychodzi wtedy 3x30w=90w , 90w/200l=0.45w na litr . Praktycznie idealne warunki dla roślin . Nie możesz wtedy zapomnieć o podawaniu nawozów oraz dobrze by było co2 . Tematy o co2 już były , więc coś powinnaś znaleźć . Nie musi być od razu butla , spokojnie wystarczy ci bimbrownia .

 

viewtopic.php?f=40&t=9133

 

Co do samego akwarium i jego wystroju to : brakuje czegoś co przyciągnie uwagę . Ciekawy , rozłożysty korzeń na środku ........ kamień lub dwa gdzieś z boku ...... . Moim zdanie zrób tak : spróbuj w sklepie lub w na internecie sprawdzić co masz za rośliny . Wtedy zdecydujesz co powinnaś dołożyć , na pierwszy plan a może na drugi . Żwirek rozumiem zostaje jasny więc może zobacz jak się zbiornik będzie prezentował z białym tłem . Moja propozycja : 2 korzenie , jeden po prawej drugi po lewej stronie . Roślinki wysokie po obydwóch stronach , niższe bliżej przedniej szyby oraz coś na trawnik . Nie musi być rozłożysty na całe akwarium , ale żeby był troszkę po bokach . Natomiast sam środek pusty , coś w stylu "ścieżki" .

Masz duży zbiornik i można z niego dużo wyciągnąć .

 

Zrób zdjęcia w nocy ;) . Wszystko się z pokoju odbiło i nie widać dokładnie wnętrza akwarium .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

:roll: male zmiany w obsadzie mojego akwa, mam teraz nastepujacy sklad:

-4x molinezja (2xnakrapiana,1xbiala,1xczarna)

-3x skalar

-8x neon tetra

-8x gupik (4x z obu pluci)

-3x zbrojnik

-2x bocja wspaniala

-6x brzanka sumatrzanska

-4x krewetki red cherry

-1x krab

-2x Rak Yabby (Cherax destructor)

 

no i za co pewni cale towarzystwo mnie zaszlachtuje mam w akwa 2 zlote rybki ktore syn otrzymal w prezencie w 21l akwa a ktorych nie mialam serca ani trzymac w tej ''puszce'' ani ''oddac'' (czytaj pozbyc sie). Ostatnio nawet byla przeprowadzana akcja ratunkowa jednej nich - zassala kawaleczek zwieki w pyszczek i nie dawala rady. Mezowi udalo sie ja odratowac. A tak poza tym obie rosna wspaniale , sa juz dwukrotnie wieksze niz gdy je syn dostal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajerka, welonki to tylko jeden problem.

"Niebieskie homary" to prawdopodobnie Procambarus alleni lub Cherax sp. "Blue Moon" - absolutnie nie do zbiornika z rybami!

Kraby potrzebują kawałka suchego lądu!

3 zbrojniki lamparcie w 200l !

Bocje wspaniałe w 200l !

Azotyny w wodzie!

Masakra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o NO2 i NO3 wyniki sa stare - prosze spojz na date postu w ktorym sa umieszczone

 

 

jesli zas chodzi o bocje wspaniala to proponuje poczytac co wypowiadajasie inni o zasadach ich hodowli:

http://www.akwa.aip.pl/bocja.html

 

http://www.akwarium.dl.net.pl/?bocja-wspaniala,51

 

http://www.akwar.net/encyklopedia-ryb/b ... -2190.html

 

a oto co znalazlam o rakach:

http://www.akwarium.net.pl/forum/nieryb ... -akwarium/

 

http://aqua-terra-vita.com/CrayfishWP/C ... nCare.html

 

 

a jesli chodzi o zbrojnika lamparciego to moja pomylka- zle podalam nazwe - to nie jest zbrojnik lamprci a glonojad -zbrojnik

http://mcten.pl/glonojad-ancistruszbroj ... -3849.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Internet jest pełen idiotyzmów, więc te linki można sobie darować - widziałem 20cm sztuki w akwariach 500+ i tyle na temat hodowli bocji wspaniałej.

2. Mimo wszystko czytam:"Crayfish are predatory bottom dwellers that may be kept with other fish that stay away from them, or that are too large for the crayfish to catch." I jak to się ma do Twojej obsady?

3. Piszesz: "ktorych nie mialam serca ani trzymac w tej ''puszce'' ani ''oddac'' (czytaj pozbyc sie)" - co to ma wspólnego z akwarystyką? Pozostawiając je okazujesz właśnie "brak serca". Znajdujesz im ładne oczko wodne, oddajesz i po sprawie - nie ma żadnej innej rozsądnej alternatywy.

4. Krab powinien mieć jednogatunkowe akwaterrarium.

5. "jezeli chodzi o NO2 i NO3 wyniki sa stare" - czyli wpuściłaś ryby do niedojrzałego zbiornika - ile sztuk padło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crayfish are predatory bottom dwellers that may be kept with other fish that stay away from them, or that are too large for the crayfish to catch. - rakowate okupuja dolne czesci lecz moga byc trzymane z innymi rybami jesli pozostana z daleka od nich lub sa za duze dla rakowatych zeby je zlapac.

 

z tego co obserwuje w moim akwa zadna rybcia nawet nie zbliza sie do nich- to by bylo na tyle

 

 

 

Skoro twierdzisz ze internet jest pelen idiotyzmow bedziesz musial mi wybaczyc ze poslucham cie i zastosuje ta zasade do twoich wlasnych wypowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crayfish are predatory bottom dwellers that may be kept with other fish that stay away from them, or that are too large for the crayfish to catch. - rakowate okupuja dolne czesci lecz moga byc trzymane z innymi rybami jesli pozostana z daleka od nich lub sa za duze dla rakowatych zeby je zlapac.

 

z tego co obserwuje w moim akwa zadna rybcia nawet nie zbliza sie do nich- to by bylo na tyle

 

 

 

Skoro twierdzisz ze internet jest pelen idiotyzmow bedziesz musial mi wybaczyc ze poslucham cie i zastosuje ta zasade do twoich wlasnych wypowiedzi

Aha, czyli uważasz, że wszystko jest OK, a ja się czepiam? W takim razie po co w ogóle zaglądasz na forum? Żeby się czegoś dowiedzieć, czy żeby mieć rację na zasadzie BO TAK?

Rozumiem, że trzymasz te cheraxy na smyczy, żeby other fish that stay away from them?

EOT z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla twojej informacji zagladam na forum zeby wysluchac konstruktywnych opini a nie twojego NIE BO NIE :shock: - takie wypowiedzi mnie nie przekonuja, podeprzyj sie literatura nawet jesli jest z internetu. Sorry ale nie znam cie osobiscie wiec dlaczego uwazasz ze powinnam cie slepo sluchac :?:

 

ty rowniez mnie nie znasz wiec nie wierzysz mi skoro twierdze ze raczki zyja sobie spokojnie a rybki sie nie zblizaja do nich :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3Promile spokojnie, kiedyś raczek podrośnie a "other fish" nie będą cały czas "stay away from them".

Później będzie temat, "znika mi obsada" i będzie wiadomo kto jest winowajcą śmierci ryb, bynajmniej wtedy to nie stawonogi ;)

 

obrazac sie nie mam zamiaru absolutnie , lecz mi sie podoba - co dziwne ladnie sie komponuja w akwa

 

Ryby nie tylko powinny się Tobie podobać, ale też powinny być dobrane tak aby dobrze się ze sobą czuły [i nic nawzajem się nie mordowało] i do tego w rozsądnych ilościach - gatunkowo i ilościowo.

Obsada jest zła - to już wiesz.

Jednym słowem - zupa rybna, pomijając już te całe raki.

Nie zamierzasz jej zmieniać - trudno, ale w każdym razie nie ma co się co chwalić tym co jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ nie chodzi o to "nie bo nie" ;)

 

Co do kraba/raka, sam kiedyś chciałem mieć, ale wtedy odstraszyły mnie właśnie dwie rzeczy. Po pierwsze krab z tego co się orientuje mimo tego że dużo siedzi w wodzie to powinien mieć choć skrawek lądu. Po drugie, często widuje raki lub kraby w akwariach z rybami które służą... tylko i wyłącznie jako pokarm dla nich. Dobrze że póki co nie atakują Ci ryb, ale to z czasem się może zmienić, dlatego mówimy że to takie średnio bezpieczne... Do tego wiele osób ma problem z niszczeniem przez nie roślin, no i jak już pisałem - mogą atakować ryby.

 

Co do obsady...

Tu nie trzeba nawet mądrych książek ;)

Po prostu najlepiej dobrać tak max 5-6 gatunków które najbardziej nam się podobają. Wtedy można dać więcej ryb np. ławicowych, które lepiej będą czuły się w większej grupie, do tego resztę dobrać tak aby ryby sobie nie zagrażały i nie było ich za dużo - bo w takiej sytuacji raczej nie będą wybarwiać się do końca [mniej intensywne barwy] i mogą być mniej ruchliwe/zestresowane.

Nie będę po kolei wypisywać co jest nie tak, przede wszystkim rzuciło mi się połączenie brzanek i gupików, te pierwsze mogą prześladować samce gupika, tak samo neony mogą być płoszone przez skalary - które swoją drogą trzyma się w parkach ;)

 

Akwarium mi się bardzo podoba od strony wizualnej, tym bardziej należy się mu dobrze dobrana obsada, część ryb można by oddać, a w ich miejsce dokupić np. więcej przedstawicieli tych gatunków które zostają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...