Skocz do zawartości

7 dGH 1dCH


Rekomendowane odpowiedzi

a czy dCH czyli twardość węglanowa to nie ma teraz skrótu dKH ?

i jeszcze jedno jak podają np. w atlasie że woda powinna mieć załóżmy 12 stopni n (tzw. stopni niemieckich) to znaczy ze powinna mieć 12 dGH? dKH nie ma nic do tego? i jeszcze jedno jak podnieść /obniżyć dKH?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dozując CO2 obniża się pH i wątpię żeby CO2 podnosiło cokolwiek na tyle co forum i książki przeczytałem to raczej nie ma takiej możliwości chemią owszem wszystko da się zmniejszyć podnieść ale mi bardziej zależy na jakichś mniej drastycznych metodach czyli coś naturalnego nie wiem jakieś kamyki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat mi się rozchodzi o podniesienie pH

KH też mi nie pasuje bo mam około 3 (test paskowy JBL) i podejrzewam że właśnie dlatego spada mi pH

Podmieniam na razie częściej wodę bo taka odstana ma 6 dKH i pH w okolicach 7 ale zastanawiam się czy jakiś wapień by nie pomógł bo nie chce mi się podmieniać wody co 3-4 dni

ciekaw jestem tylko czy takie wapienie są w zoologu ile to kosztuje no i czy rzeczywiście pomoże a nie zaszkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michałek nie doczytałeś

po 1 ja chcę wodę trochę zobojętnić bo mam kwaśną

po 2 jak podnieść dKH

 

Autorowi postu też się to przyda bo 1dCH takie jak ma czyli 1 dKH to nie jest dobry parametr

Powinno być 5-10 dKH bo inaczej słabo rozpuszcza się CO2 czyli rośliny słabo rosną a kolejna wada to niestabilne pH

i właśnie w tym rzecz jak taki parametr miedzy 5 a 10 osiągnąć nie używając chemii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...