Skocz do zawartości

[54L] BW-strumienie


PaTrYk4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium naturalne:Czarne wody-strumienie

 

Zbiornik:JUWEL 54l

Pokrywa:JUWEL(dołączona do zestawu)

Filtracja:Filtr JUWEL 280l/h

Napowietrzenie:Pompa AQUAEL

Ogrzewanie:Grzałka z termostatem

 

Stosowane preparaty: Tropical MFC,Tropical AQUA PLANT,Tropical QUEREX

Pokarm:TetraMin,TetraPleco

 

Wystrój:

-Podłoże drobny piasek

-6x korzeń

-liście buku

-Tło wykonałem samodzielnie(płyta gipsowa posmarowana klejem oraz przyklejone płaskie kawałki skały)

 

Rośliny:

Żabienica ocetylowata,dwóch następnych roślin nazw nie znam

 

Ryby:

2x Skalar(są jeszcze młode)

7xNeon inessa(docelowo 10stk)

2x Brzanka zielona(na pewno do oddania)

2x Miedznik obżeżony

1x Zbrojnik

2x Kirysek Sterby(docelowo 5stk)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienisz obasadę i jesteś The Best ........ Akwarium ma swój zajefajny klimacik ........ Jak dla Mnie BOMBA!!

Z barwieniem wody nie przesadzaj z czasem od korzeni ściemnieje i to wystarczy . Daj tam harem jakiś fajnych pielegniczek albo Borelki albo Agassiza To nada fajnego klimatu i bedzie cos ciekawego do obserwacji..

Pozdrawiam Alek życzę dalszych sukcesów... Skoro taki jest początek to nawet nie myślę co będzie dalej ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo kakadu tak jak ty proponowałeś ale nie jestem przekonany co do tolerancji wobec innych ryb tej ryby.

 

EDIT:

 

No i jeszcze chciałem sie dowiedzieć czegoś o moich skalarach puki je mam.

Oturz nie wyglądają dokładnie tak samo jak inne a dokładnie na zakończeniach tylnich płetw mają przedłużenia przypominające nitki :) (jako to odmiana skalara) Oraz mój zbrojnik na zakończeniach ogonu ma żułte plamy(czy to jakaś odmiana)??? ;)

 

mod: edytuj posty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biotop czarnych wód jest bardzo szerokim pojęciem ...... Myslę ze Ramirezki w akwarium tego Typu nie bądą wielkim odstępstwem od zakładanego Planu ...

Kiedy ja zakładałem swoje akwa czytałem ze w czarnych wodach kamieni nie uświadczysz a ostatnio dostałem linka do Pięknego filmu gdzie widać jak Altumu przemykają wśród kamienistego ,a wręcz skalistego dna ........ Woda pięknie herbaciana Amazonka jest tak wielka a występowanie ryb tak zróżnicowane ze nie jesteśmy w stanie tego chyba ogarnąć.......

Jedno jest Pewne zbiorniki BW są jednymi znajpiekniejszych zbiorników jakie przyszło mi oglądać .Surowość i tajemniczość tych wód zachwyca miliony ludzi na całym świecie -Jak cudownie mieć taki swój własny skrawek w domu .... Życzę powodzenia w dalszych działaniach zmierzających w kierunku prawdziwej Amazonki

Ps. I ja staram się dokładnie odtworzyć kawałek tego biotopu, niby to proste ale ..... Póki co nie jestem zadowolony .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...