Skocz do zawartości

Jesiotr w akwa


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Myślę o założeniu akwarium i od jakiegoś czasu czytam regularnie to formum ale chyba naszedł cza na zadanie kilku pytań.

Chodzi mi po głowie założenie dość dużego zbiornika 150-200l, w którym miałbym dość mało ryb i sporo roślinności, zastanawiam się nad akwarium z rybami z naszej strefy klimatycznej. Wizualnie strasznie podobają mi się jesiotry - czy można trzymać takie coś w akwarium? Jeżeli jesiotr może byc to co jeszcze radzilibyście do obsady? No i jakie rośliny będą najlepsze do takiego akwarium, w którm bądź co bądź temp. wody będzie spadać poniżej 20 stopni. Chciałbym żeby rośliny i ryby były z tego samego regionu.

 

Pozdrawiam

V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniżej 20 stopni?

 

to będzie trudne do otrzymania... przy dzisiejszym temperaturach i braku ogrzewania ,woda miała 27 stopni... od samego oświetlenia.

 

jesiotry chyba rosną za duże nawet na 200l ,prędzej do oczka wodnego ;)

gdzie planujesz go zdobyć?

 

znalazłem to ,może się przydać

http://oczkowodne.net/ryby.php?ryby=jesiotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupienie ryb to nie problem - są w sklepie akwarystycznym niedaleko mnie (Kraków) - martwię się raczej czy będę mógł zapewnić im odpowiednie warunki.

Akwarium będzie stało w mojej "pracowni" w suterenie gdzie jest chłodniej niż w mieszkaniu.

 

@ Mayday - Zaraz wezmę się za lekturę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ryby zimnolubne wiec mysle ze zniosa dobrze w zimie temperature nawet ok. 5-8 stopni. Pamietaj o piaszczystym podlozu i o tym ze sa to ryby drapiezne. Czytalem ze moga nie przyjmowac pokarmu mrozonego, wiec miej to tez na uwadze :) A tak pozatym to wygladaja naprawde fajnie :P szkoda ze takie duze :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mają kilka centymetrów - przypuszczam, że jeżeli wsadzę je teraz do 200l to będę miał dobre kilka lat na wymyślenie czegoś większego.

 

Co byście radzili do towarzystwa jesiotrom - może cierniki?

 

Pozdrawiam

 

edit:

 

viewtopic.php?f=22&t=6881&p=70509&hilit=jesiotr#p70509 może przyda się nie tylko mi :)

 

mod: edytuj posty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesiotry nie nadają się do akwarium z wielu powodów.

Podstawa, to ten twój miniaturowy dom dla nich, one dość szybko rosną.

Temperatura w domach ewidentnie nie pasuje do trzymania takich ryb.

Żeby one w ogóle mogły dobrze zawrócić w akwarium, to z metr szerokości przy kilku metrach długości.

Nawet, żeby je w stawach trzymać są ograniczenia.

 

Jesiotr swobodnie osiąga 150-200cm długości. Już nie pamiętam ale osiągają ponad 250kg i prawie 3m długości.

http://forum.przyroda.org/files/jesiotr_zachodni.jpg proszę link jak wygląda ta ryba.

Więc w tym miniaturowym akwarium skarłowacieją :( i to skarłowacieją w bardzo nieadekwatnych dla nich warunkach.

I jeszcze jedno te ryby niejednokrotnie żyją dłużej niż człowiek.

 

Także nie męcz tych ryb w domu.

 

Yakasu

 

PS. Meyday1990: szczupaki, okonie czy sandacze, też odpadają, 200L to ewentualnie na karasie (bo wytrzymają 27-30`C)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...