Skocz do zawartości

jbl cp 250 w 72 litrach


Rekomendowane odpowiedzi

co myślicie o tym??

planuje podłączyć mój "stary" kubełek to mniejszego akwa :>

 

będzie z deszczownią więc pralka się nie powinna robić, mimo to czekam na opinie.

 

ps. czy kubełek może stać na poziomie akwarium czy musi być niżej??

 

jak będzie na równi to się lewar wodny nie zrobi raczej i chyba będzie go źle zalewać :> czy to zadziała czy się coś nie spierpsuje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje oko, to powinno być dobrze :) Ten filtr ma przepływ 700 L/h, to nie jest tak dużo. Możesz dodatkowo zmniejszyć przepływ przy zaworkach. Jeśli chodzi o umieszczenie filtra, to powinien stać niżej ale np. ahaed ma kubełek postawiony na tej samej wysokości co akwa i jakoś chodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie 72 będzie (jest) całe w roślinach i wolałbym nie ryzykować -> będzie z deszczownią

a co do filtra właśnie nie znalazłem takowej informacji nigdzie. Ale na logikę to powinien być niżej, bo filtr kubełkowy nie zasysa wody tylko ją z siebie wypompowuje a woda spływa grawitacyjnie. Tylko teraz pytanie -> czy jeśli wypompuje to co w nim będzie po zalaniu to czy zassa wodę z akwa ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz pytanie -> czy jeśli wypompuje to co w nim będzie po zalaniu to czy zassa wodę z akwa ??

Tak jak mówię, u ahaeda w akwa 54L jakoś kubełek działa, mimo że stoi na tej samej wysokości co akwa. Wiem tylko, że ma problem z jego uruchomieniem. Podeślę mu linka, to ci więcej o tym napisze ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Więc tak : filtr powinien być niżej niż akwarium ;) . Ja z braku takiej możliwości mam postawionego eheima 2213 na tej samej szafce co akwarium . Jedyne co mi dokucza to zalewanie filtra . Jak zacznie zasysać wodę , muszę go lekko przechylić , tak by głowica filtra była poniżej poziomu lustra wody w zbiorniku . Po zalaniu filtra co jakiś czas nim troszkę potrząsam aby wydostało się z niego całe powietrze ! Nie miałem żadnych problemów z pracą filtra !! Chodzi jak należy . Dodam że filtr jest wyższy niż akwarium razem z pokrywą ! Z własnego doświadczenia powiem tak : jak nie masz wyjścia to stawiaj śmiało , lecz przyłóż się porządnie do odpowietrzenia filtra po zalaniu go wodą !!!!! Potrząsaj nim co 10-15 minut przez jakieś 2-3 godziny . Aż cale powietrze z niego ucieknie . Mając niżej filtr , automatycznie sam się po chwili dokładnie odpowietrzy . W takiej sytuacji jak nasza trzeba mu troszkę pomóc ;) .

Filtr wypompowuje wodę , to fakt , ale automatycznie ją też zaciąga , więc spokojnie , nie zostanie samo powietrze w nim ;) . Ile wypompuje tyle pobierze z akwarium .

Prawidłowo powinien być niżej od zbiornika ale nie zawsze jest taka możliwość , coś o tym wiem :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Nie jestem z tych co "doradzą" ;) . Piszę to z własnego doświadczenia , ja też nie miałem wyjścia jak tylko postawić filtr na tej samej wysokości co akwa ;) . Czasami trzeba sobie jakoś radzić , łamiąc niektóre akwarystyczne zasady :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...