Jump to content

jbl cp 250 w 72 litrach


Recommended Posts

co myślicie o tym??

planuje podłączyć mój "stary" kubełek to mniejszego akwa :>

 

będzie z deszczownią więc pralka się nie powinna robić, mimo to czekam na opinie.

 

ps. czy kubełek może stać na poziomie akwarium czy musi być niżej??

 

jak będzie na równi to się lewar wodny nie zrobi raczej i chyba będzie go źle zalewać :> czy to zadziała czy się coś nie spierpsuje ??

Link to comment
Share on other sites

Jak na moje oko, to powinno być dobrze :) Ten filtr ma przepływ 700 L/h, to nie jest tak dużo. Możesz dodatkowo zmniejszyć przepływ przy zaworkach. Jeśli chodzi o umieszczenie filtra, to powinien stać niżej ale np. ahaed ma kubełek postawiony na tej samej wysokości co akwa i jakoś chodzi ;)

Link to comment
Share on other sites

kubełek powinien stac stanowczo ponizej akwa zreszta powinienes to miec w instrukcji co do efektu pralki to nie powinno byc ja mam tetre1200 do 200l bez zadnej desczownicy woda leje sie jak z kranu i nie robi to jakos zametu w akwie

Link to comment
Share on other sites

u mnie 72 będzie (jest) całe w roślinach i wolałbym nie ryzykować -> będzie z deszczownią

a co do filtra właśnie nie znalazłem takowej informacji nigdzie. Ale na logikę to powinien być niżej, bo filtr kubełkowy nie zasysa wody tylko ją z siebie wypompowuje a woda spływa grawitacyjnie. Tylko teraz pytanie -> czy jeśli wypompuje to co w nim będzie po zalaniu to czy zassa wodę z akwa ??

Link to comment
Share on other sites

Tylko teraz pytanie -> czy jeśli wypompuje to co w nim będzie po zalaniu to czy zassa wodę z akwa ??

Tak jak mówię, u ahaeda w akwa 54L jakoś kubełek działa, mimo że stoi na tej samej wysokości co akwa. Wiem tylko, że ma problem z jego uruchomieniem. Podeślę mu linka, to ci więcej o tym napisze ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Więc tak : filtr powinien być niżej niż akwarium ;) . Ja z braku takiej możliwości mam postawionego eheima 2213 na tej samej szafce co akwarium . Jedyne co mi dokucza to zalewanie filtra . Jak zacznie zasysać wodę , muszę go lekko przechylić , tak by głowica filtra była poniżej poziomu lustra wody w zbiorniku . Po zalaniu filtra co jakiś czas nim troszkę potrząsam aby wydostało się z niego całe powietrze ! Nie miałem żadnych problemów z pracą filtra !! Chodzi jak należy . Dodam że filtr jest wyższy niż akwarium razem z pokrywą ! Z własnego doświadczenia powiem tak : jak nie masz wyjścia to stawiaj śmiało , lecz przyłóż się porządnie do odpowietrzenia filtra po zalaniu go wodą !!!!! Potrząsaj nim co 10-15 minut przez jakieś 2-3 godziny . Aż cale powietrze z niego ucieknie . Mając niżej filtr , automatycznie sam się po chwili dokładnie odpowietrzy . W takiej sytuacji jak nasza trzeba mu troszkę pomóc ;) .

Filtr wypompowuje wodę , to fakt , ale automatycznie ją też zaciąga , więc spokojnie , nie zostanie samo powietrze w nim ;) . Ile wypompuje tyle pobierze z akwarium .

Prawidłowo powinien być niżej od zbiornika ale nie zawsze jest taka możliwość , coś o tym wiem :D .

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Nie jestem z tych co "doradzą" ;) . Piszę to z własnego doświadczenia , ja też nie miałem wyjścia jak tylko postawić filtr na tej samej wysokości co akwa ;) . Czasami trzeba sobie jakoś radzić , łamiąc niektóre akwarystyczne zasady :D .

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...